İngilizce öğretmeni doğru cevap verilen soruyu yanlış sayıyor

Ahhah

Centipat
Özel bir liseye gidiyorum, hoca sınavda apaçık doğru bir cevabı yanlış saymış. “Hocam bunu siz kendiniz değerlendirmiyor musunuz?”, diyorum hoca da “elimde başka hocanın hazırladığı cevap anahtarı var ona göre yanlış” diyor halbuki cevap doğru. Hoca, cevap anahtarı doğru mu diye diğer hocaya mesaj atayım belki senin yazdığın da kabul edilebilir deyince ben “hocam zaten benim yazdığım doğru cevap” dedim. Hoca bir şeyler dedi vs. en son ben de “tamam haberleşelim bu konu hakkında”, dedim. Kadın sanırım uyuz oldu değişik hareketler yaptı, sesler biraz yükseldi.

Sonradan düşündüm acaba ben mi hatalıyım diye ama emin olamadım. Kadın İngilizce öğretmeni olmuş daha sorduğu sorunun cevabını bilmiyor ben de sinirlendim biraz gergin konuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıklamanın devamı nerede hocam soruyu atsaydınız bari :D
Biz en ufak yanlış yere yazdığımız bir mesaj için ceza alıyoruz Moderatör bu konuyu okuyup paylaşılmasını onaylamış :D

Dilekçe yazıp kağıdın MEB'e gitmesini sağlayabilirsiniz. Kağıt MEB'in görevlendirdiği öğretmen tarafından objektif şekilde okunur. Ama bence bir soru için öğretmenle kavga etmeyin. Lise hayatı boyunca canınızı sıkabilir.

Soru ve cevabı söylemeden kimse bir yorum yapamaz. %99 siz hatalısınızdır diye tahmin ediyorum.
“causing extreme pain to an animal or a human”. benim cevabım “torture”, hoca “cruel” diyor.
Soru ne? Siz ne cevap verdiniz? Doğru olduğu iddia edilen cevap nedir? Takdir edersiniz ki bunları bilmeden olayı yorumlayamayız.

Haklı olduğunuza inanıyorsanız hakkınızı düzgünce savunun, gerisini boş verin.

Geri
Yukarı