İngilizcemi Geliştiremiyorum

Can Çakmak

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba şuan 10. sınıfım. 4. sınıftan beri İngilizce dersi görüyorum. Fakat dilim sadece oyunlardaki ve bilgisayardaki terimleri anlamaya yetiyor. Bunu nasıl geliştirebilirim. Hocaların hepsi tırt.

Oyunlardaki terimlere yettiğine göre fazla oyun oynuyorsun. En iyisi biraz kısıtlama yaparsan derslerine öncelik göster.

Yeni kelimeler öğrenmen, dil bilgisi üzerine çalışmalar yapman gerek. Bu çalışmaları ingilizce gazete, ingilizce alt yazılı film, dizi izleyerek pekiştirmen, yeni öğrendiğin kelimeleri not alıp farklı alanlarda kullanman gerek. İngilizceyi öğrenmek için değil, hobi olarak ilerletebilirsin ancak.

Not almak için diyorsan inek gibi çalışıp alabilirsin ama ne kadar çalışsan da not alırsın ama dili öğrenemezsin. Gerçekten ingilizceyi öğrenmek istiyorsan @Kaan Arslan 'ın dediği gibi yabancı dizi-film altyazılı şekilde izleyerek ve benim için geçerli olan nerede ingilizce bir cümle görsem anlayamadığım bir şey olduğunda anında translate açar anlamına bakarım. Bunu not almak için mi yapıyorum hayır birçok neden var ingilizce öğrenmek için. Derslere çalışmasam da bu ingilizce merakım sayesinde her sınavdan +60 alabiliyorum tıpkı bir ingilizin bizim derslerimize girmeyipte 100 alabilecek olması gibi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı