İngilizcemi Nasıl geliştirim?

Yabancı dizi izle müzik dinle kulağın alışsın.Hatta ben şöyle yapmıştım dizileri İngilizce alt yazılı izledim Türkçe'ye çevirdim konuşmaları.

Zaten bildiğim kelimeler var. Dizide arkadan İngilizce ses geliyor alttan ise Türkçe'si. Hem İngilizce alt yazı ile izlemek güzelde onu çevirecek düzeyde değilim. Birde durdurup çevirmek. Birde her seferinde. Ben dizi izlerken anlamadığım takıldığım bir şey olursa zaten çeviriyorum. Misal arkadan adam kaydettim diyor ama ben bu kelimeyi kurtardım diye biliyorum hemen bakıyorum veya. Türkçe anlamını beğendiğim bir kelime. Mesela " You can do this" Ama ileriki zamanlarda dediğinizi yaparsam faydalı olur gibi geliyor.

Bir kelimeyi merak ettiğin an sözlüğe bakarsan daha kalıcı olur. Bir de kelime ezberlersen anlayabilirsin ama gramer olmadan konuşamazsın. Ben geçen sene 1 ay içinde 300 kelime ezberleyerek geliştirmiştim. Sürekli farklı konular üzerine alt yazılı filmler izle hep aynı konuları izleme ufkun genişlesin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı