İngiltere Vize Yasağı

Eren Küçük

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
İngiltere turist vizesi almaya çalışırken olumsuz yanıt geldi ve kağıtta "Entry clerance applications may also be refused under the immigration rules for a period of up to 10 years depending on the type of application you make" diye bir yazı yazıyordu. Bunun anlamı 10 yıl boyunca İngiltere'ye giremeyeceğim mi yoksa 10 yıl boyunca turist vizesiyle giremeyeceğim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vize başvurunuz, yaptığınız başvurunun cinsine göre mülteci yasaları çerçevesinde 10 yıllık bir süreç için reddedilebilir demişler. Yani reddediliyorsun ve on yıla kadar bir süreç içerisinde tekrar başvuramıyorsun. Mülteci olarak gitmek için mi başvuruda bulunmuştunuz?

Vize başvurunuz, yaptığınız başvurunun cinsine göre mülteci yasaları çerçevesinde 10 yıllık bir süreç için reddedilebilir demişler. Yani reddediliyorsun ve on yıla kadar bir süreç içerisinde tekrar başvuramıyorsun. Mülteci olarak gitmek için mi başvuruda bulunmuştunuz?
Hayır turist olarak gidecektim gezme amaçlı bide benim merak ettiğim şey farklı bir vize türü alırken örneğin evlilik vizesi gibi ona damı izin vermezler?

@Eren Küçük Evliliğin sadece ülkeye girebilmek için yapılmadığına inanırlarsa verirler.

Bu arada sizin vize almanızı on yıllığına engellememişler, engellenebilir demişler. Yani böyle bir yetkileri olduğunu söylemişler.

Neden 10 yıl boyunca yasak aldınız ki?
Hocam benim bir suçum yokyu çeviriyi acentaya yaptırdım onlarda bazı şeyleri değiştirmişler bu yüzden kendilerini aldattığımı düşünmüşler.

Hocam biraz daha bekleseler müebbet yazacaklarmış 10 yıl nedir yav.
Eşiyle kavga etmiş olmalı:)
@Eren Küçük Evliliğin sadece ülkeye girebilmek için yapılmadığına inanırlarsa verirler.

Bu arada sizin vize almanızı on yıllığına engellememişler, engellenebilir demişler. Yani böyle bir yetkileri olduğunu söylemişler.
Umarım öyledir teşekkürler her şey için.

Vize başvurularında kesin ve doğru bilgi vermeniz gerekiyor. Acente ya da siz hatayla da olsa yanlış bir bilgi verdiğinde bu tür sorunlar olabiliyor. Bundan sonraki başvurularınızda işi kendiniz ve dikkatle yapmalısınız. Şu an şüpheli olarak işaretlenmişsiniz, reddedilme ihtimaliniz artıyor bunu belirtmişler.

Vize başvurularında kesin ve doğru bilgi vermeniz gerekiyor. Acente ya da siz hatayla da olsa yanlış bir bilgi verdiğinde bu tür sorunlar olabiliyor. Bundan sonraki başvurularınızda işi kendiniz ve dikkatle yapmalısınız. Şu an şüpheli olarak işaretlenmişsiniz, reddedilme ihtimaliniz artıyor bunu belirtmişler.
Bundan sonra bütün işlerimi kendim yapacağım. Ama kaç yıllık acentenin böyle bir şey yapması beni çok şaşırttı:(

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı