Instagram bir anda şifre yenileme mesajı attı trojan mı yedim?

rootz

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Hatay/İskenderun
Ekran Görüntüsü.
Merhaba arkadaşlar müzik dinlerken bir anda Instagram'dan şifre yenileme bağlantısı geldi acaba trojan mı yedim? Normal zamanlarda Instagram kullanmam hesap 2 takipçisi var ve YKS sayfalarını takip ediyorum. Sizce ne olabilir? Mesaj fake değil girip kontrol ettim resmi web sitesinde şifre sıfırlamaya atıyor daha sonra şifreyi tekrar değiştirdim zaten. Yardımcı olursanız sevinirim. Zaten numarama nasıl geldi anlamadım şifreyi unuttum deyince mail adresine atıyor.

Ekran Görüntüsü.
Merhaba arkadaşlar müzik dinlerken bir anda Instagram'dan şifre yenileme bağlantısı geldi acaba trojan mı yedim? Normal zamanlarda Instagram kullanmam hesap 2 takipçisi var ve YKS sayfalarını takip ediyorum. Sizce ne olabilir? Mesaj fake değil girip kontrol ettim resmi web sitesinde şifre sıfırlamaya atıyor daha sonra şifreyi tekrar değiştirdim zaten. Yardımcı olursanız sevinirim. Zaten numarama nasıl geldi anlamadım şifreyi unuttum deyince mail adresine atıyor.
Fishing yemişsiniz geçmiş olsun.

Benim bildiğim Instagram şifre yenileme bağlantılarını mail yoluyla atıyor? Ama siz telefon numarası ile kayıt olduysanız telefon a gelir bu durum hesabınıza birisi girmiş ve şifrenizi değiştirmeye çalıştığı anlamına gelir.

Şifreyi unuttum deyince numarayada atar mesaj.
Ya birisi hesabını çalmaya kalkıştı yada kullanıcı adını falan yanlış girdi.

Fishing yemişsiniz geçmiş olsun.

Nasıl çözebilirim?

Benim bildiğim Instagram şifre yenileme bağlantılarını mail yoluyla atıyor? Ama siz telefon numarası ile kayıt olduysanız telefon a gelir bu durum hesabınıza birisi girmiş ve şifrenizi değiştirmeye çalıştığı anlamına gelir.

Hem mail hem telefon yolu ile kayıtlı.

Şifreyi unuttum deyince numarayada atar mesaj.
Ya birisi hesabını çalmaya kalkıştı ya da kullanıcı adını falan yanlış girdi.

Hayır direkt Mail'e atıyor hocam denedim.

Anlamadım nokta koyarak ne demek istediniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz saldırılar genelde phishing saldırılarında kullanıcı adı ve eski şifre elde olduğunda denenerek hesabı çalmaya yönelik oluyor. Eğer trojan varsa ve siz hesaba bilgisayardan girdiyseniz, zaten şifre elinde olurdu ve bu tarz bir istek gelmezdi diye düşünüyorum. Gerçi hesaba Hindistan veya başka ülkeden girince de isteniyor. Hesabı kapatmak değil şifresini değiştirip kapatmanız yeterlidir. Trojan varsa önce temizlemek için güvenli moda alıp kaliteli antivirüslerle tarayın ya da format atın(5dklık iş nasıl olsa).

Yeni konular

Geri
Yukarı