Interface CRC error count hatası nedir?

Arkadaşlar Benim de var. Değer 48. Sorun şu ki bilgisayar normal masaüstünde beklerken birden bire mavi ekran veriyor ve hata ayıklama modu açılıyor. %100e gelinceye kadar bir süre bekletiyor sonra yeniden başlatıyor.
Araştırdım kablo da sorun olabilir yazıyor .Sıfır kablo aldım sorun düzelmedi.
Güç aktarmada sorun olabilir de deniyor. Sadece ssd yi kullanırken sorun yaşamıyorum. Fakat pc de 240 ssd +1 tb hdd + 1 tb hdd takılı halde. Recep in dediği gibi aralarında veri aktarma yapılırken sanırım sorun oluştu. Veya anakartım bozuk. Tüm hdd lerin sağlık durumu %100 çünkü.

Benim anakartın chipseti 970 ve ne yazık ki Samsung SSD'ye güncelleme getirmediğinden bu hatayı almaktayım.
Tek çözüm sistem değiştirmek.

Bende de aynı durum var. Hali hazırda çalışan sata kablosunu diğer diskimdem söküp SSD'ye taktım ama düzelmedi. Şu anlık mavi ekran olmuyor bari. :D Ama olacak eminim. 😥

SSD.JPG

@Scream_00 Boşuna denemeyin sorun büyük ihtimalle anakartınızın chipset'iyle alakalı aynı sorun bende de mevcut, ne kadar uğraşırsanız uğraşın anakartı değiştirmekten başka çareniz yok. Samsung sağolsun güncelleme yapmadığı için bu sorun devam etmektedir. O anakart ile kesinlikle kullanmayın daha sonra arıza verdiği taktirde servise verdiğinizde kullanıcı hatası olarak geri gelebilir.

@Scream_00 Boşuna denemeyin sorun büyük ihtimalle anakartınızın chipset'iyle alakalı aynı sorun bende de mevcut, ne kadar uğraşırsanız uğraşın anakartı değiştirmekten başka çareniz yok. Samsung sağolsun güncelleme yapmadığı için bu sorun devam etmektedir. O anakart ile kesinlikle kullanmayın daha sonra arıza verdiği taktirde servise verdiğinizde kullanıcı hatası olarak geri gelebilir.
Eğer mavi ekran vermeye başlarsa yeni sistem almam gerekecek. Ah dolar kuru... 😥 M5A97 R2.0 anakartım var. Demet cipset'te sorun. Bir daha AMD almamak için bir sebep daha buldum. Zaten rapid modunu da açtırmıyordu. Açsam bile daha sonra kendisi kapanıp bir daha açmana izin vermiyordu. VID 1002 sorunu da var zaten.

Hata VID 1002 miydi diye Technopat'ta bu konuya baktım. Evet hata oymuş. Bak ne diyor.

Screenshot_23.jpg
Screenshot_24.jpg

Bundan sonra topladığım sistemler hep intel olacak.

@Scream_00 Ben 1 aydan fazla süredir hiçbir yerde bulamadığım bu sorunu yabancı forumlarda görerek tespit ettim. 😤😥 AMD alınacaksa eğer oyun odaklı değil photoshop yayın yapmak video yüklemek gibi sebeplerden olmalıdır. AMD ile son çıkan Ryzen 3 nesillerde çok iyi performans veriyor ama bu seferde işlemci sıcaklığı veya chipset sıcaklığının artmasına sebep oluyor. Maddi durumumu ayarlayabilirsem oyun için intel anakartlı pc düşünüyorum.

Ben her şeyi denedim. pek sonuç alamadım. Anakartım gigabyte 990xa-ud3 modeli. Bu yazıyı yazdıktan sonra Ram slotlarından 1 tanesinin çalışmadığını farkettim. Hiç kullanmadığım bir slot sonradan mı bozuldu yoksa üretim hatası mı bilmiyorum.
Anakartı güncelledim. Sistemdeki ssd ise samsung. Sanırım eş değer ayarda bir anakart alıcam asus un onunla deneyeceğim. durumu paylaşırım.

Geri
Yukarı