İnternet firmalarının bizi kandırdığı gerçeği

Makaleler
2
Yer
İzmir
Arkadaşlar başka bir yerde gördüm burada paylaşmak istedim. Bir de altyapınız kaldırmaz, yetersiz ya da hızı yükseltirsek hattınızda kopmalar yaşanır gibi şeyler söylüyorlar. İnsanları kandırmaktan başka yaptıkları bir şey yok. Superonline 25Mbps kullanan birinin hızı bir günlüğüne tam tamına 800 Mbps'e çıkıyor.

Geçen gün Türk Telekom firmasından aradılar. Paket önerdiler bana ben, 1 senelik paket istiyordum. Kaldı ki 1 senelik paketler olduğunu da biliyordum. Elimizde öyle bir paket mevcut değil dedi, müşteri temsilcisi. Ertesi gün şubeye gittiğimde 1 senelik paketler olduğunu söyledi görevli personel.

Test yaptığında aldığın maksimum hız ne çıkıyor ise sitede, üstünü alamazsın.
Evet doğru söylüyorlar. Olayı da siz yanlış anlamızsınız açıklamasını yapayım.

Ben Superonline kullanıyorum, bende fiber optik altyapı var. Eğer "parasını verirsem" 1 Gigabite kadar internet hizmeti alabiliyorum fakat benim kullandığım paket Platin 25 Megabit.

Aldığım hız;
Download 25 Megabit, Upload 6 Megabit

Arkadaşın da büyük ihtimal benim gibi altyapısı var, bu yüzden böyle bir durum yaşandı.

Benim altyapımda Modeme internet gelmeden önce bir İnternet hızı sabitleyici kutu var oraya geliyor ve oradan modeme internet geliyor, onda oluşan bir sorun yani Superonline kaynaklı internet hızının kısa süreliğine değişmesine sebep olabilir.

Buraya ilk taşındığımda Superonline altyapısı yoktu ve taşındığımda Türk Telekom kullanıyordum ve buraya taşıdığımda internet hizmetimi 16 Megabit demişlerdi, taşındıktan sonra 5 veya 6 Megabit üstüne çıkmıyor sürekli kopuyordu bile. Sonrasında binada Superonline kutusu olduğunu fark ettim ve gelip yeni fiberoptik döşediler, İnternet geldi bir kaç dakika içinde kurulum sonrasında ve 1 yıldır daha 1 kere internetim kesilmedi veya sorun yaşamadım çünkü altyapım oldukça iyi.

Yani test yaptığında aldığın maksimum hız ne çıkıyor ise sitede, üstünü alamazsın.

Firmalar aslında iyi bir yatırım yapsalar altyapı gerçekten kaliteli olabilir ama üç firmanında deprem'den sonra nasıl tökezlediğini gördük, hepsi lafta iş yapıyor.
Onlar anca ünlü isimlere reklam çektirirler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

''Ülkede teknoloji de çok iyiyiz yav'' diyenleri şimdi görüyoruz 🙂

Daha 5 şiddetin de ki deprem de tökezledik adamlar 7 veya 8 gibi büyük depremlerde oturdukları yerden bile kalkmaya tenezzül etmiyorlar.

Türkiye de ne alt yapı ne de teknoloji diye bir şey olduğuna inanmıyorum maalesef. Sadece kandırılıyoruz hepsi bu kadar.

Bizde VDSL kullanıyoruz, 35 Mbit aldığımız için şükür namazı kılacağız neredeyse. 120 GB bir dosya indiriyorum, 2 gündür bilgisayarı kapatamadım. Fiber kullanan zaten ülkenin 4/1 bile değil, bu yüzden Fiber altyapısı olan herkese bu hızları verseler yine sorun yaşamazlar. Bütün İSS firmaları sahtekardır, Turkcell en sahtekar olanıdır. 1000 Mpbs nedir arkadaş, demek verilince veriliyormuş. Sahtekar şerefsiz bunların hepsi öyle. Ulan hadi hız vermiyorsun bari altyapıyı çek, oda yok.

Arkadaşlar başka bir yerde gördüm burada paylaşmak istedim. Bir de altyapınız kaldırmaz, yetersiz ya da hızı yükseltirsek hattınızda kopmalar yaşanır gibi şeyler söylüyorlar. İnsanları kandırmaktan başka yaptıkları bir şey yok. Superonline 25Mbps kullanan birinin hızı bir günlüğüne tam tamına 800 Mbps'e çıkıyor.

Taşeron çalışanları uydurduğu masallar onlar en eski fiber alt yapısı 1000mbps destekliyor hatta 10000mbps destekliyor sadece ont ve router değişecek.
''Ülkede teknoloji de çok iyiyiz yav'' diyenleri şimdi görüyoruz 🙂

Daha 5 şiddetin de ki deprem de tökezledik adamlar 7 veya 8 gibi büyük depremlerde oturdukları yerden bile kalkmaya tenezzül etmiyorlar.

Türkiye de ne alt yapı ne de teknoloji diye bir şey olduğuna inanmıyorum maalesef. Sadece kandırılıyoruz hepsi bu kadar.
Japonya'daki depremle Anadoludaki deprem aynı değil zemin farkı var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı