İnternet yavaş hız sorunu

13Genco

Decapat
Daha fazla  
Bundan 1-2 ay önce 100 download, 36 upload alıyordum ancak şimdi ise 14 download ve 7 upload alıyorum, nedeni nedir? Modeme reset atmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan 1-2 ay önce 100 download, 36 upload alıyordum ancak şimdi ise 14 download ve 7 upload alıyorum, nedeni nedir? Modeme reset atmalı mıyım?

Hangi ISS'yi kullanıyorsun? Altyapı türün nedir? Modem modeli nedir?

Bir tık geç cevap verdim özür dilerim ISS'e nereden bakabilirim Altyapı türüm fiber Model Galiba bu.

TP-Link EX20V​

Hangi ISS'yi kullandığını mı bilmiyorsun? Fatura da veya e-Devlet'te gözükür.

Hangi ISS'yi kullandığını mı bilmiyorsun? Fatura da veya e-Devlet'te gözükür.

Faturaları annem babam yatırıyor genelde 16'ya daha giremediğim için e-Devlet'im yok. Bakabileceğim bir site varmı ?

Screenshot_29.png

Bu mu ? @Burak5415

Son düzenleme:
Fiber altyapın var eğer paketin düşük değilse sorun Wi-Fi kaynaklıdır router alıp Wi-Fi'i güçlendirebilirsin.

@enversosa beğenmediğin kısım nedir?

Çünkü Wi-Fi ile gram alakası yok, olsaydı daha önceden 100 Mbps hızları alamazdı. Sorunun internet servis sağlayıcısında olduğunu düşünüyorum belki hızını sabitlemişlerdir modem arayüzünden bakabilirsin. Altyapını kullanan başka kişilerde de bu sorun yoksa sorun ISS'dir varsa altyapında sorun vardır. Bir kontrol edin hocam. @13Genco

Fiberde hız sabitleme he iyiymiş.

Kablolu test hız testi yapar mısın imkanın varsa modemin yanında modeme benzeyen küçük bir şey var mı ONT adı.

Geri
Yukarı