iPhone 12 ahize bir anda cızırtı yapmaya başladı

Ali Şamcı

Kilopat
Yer
Kırık koltuk
Daha fazla  
Meslek
Avare
Bugün 2. el bir iPhone 12 aldım, sıkıntısız gidiyordu fakat akşam saatlerine doğru son ses ile bir şey izlerken ahizeden cızırtı gelmeye başladı. Belirli bir ses seviyesinin üstünde geliyor sadece cızırtı. Ahize ve alt hoparlörü hafifçe temizledim ama zaten pis değildi, bu nedenle soruna çözüm olmadı. Sıfırlamayı da denedim ama nafile. Geri götürmeye uğraşmak istemiyorum açıkçası, çözümü önerisi olan var mıdır?

Sıvıyla teması olmuş olabilir mi?

Silip YouTube'dan müzik vs açabilir misin? Bir de öyle deneyelim.

Olayı şu şekilde açıklayabilirim; hoparlörlerin dışında bulunan kısım eğer zarar gördü ise, düşük seslerde titreşim az olacağı için cızırtı yapmaz, yüksek seslerde ise titreşim arttığı için bu ses bariz şekilde duyulur. Ürünü 2. el aldıysanız geri vermenizi öneririm. Telefon açılmadan tamiri mümkün değil.

Olayı şu şekilde açıklayabilirim; hoparlörlerin dışında bulunan kısım eğer zarar gördü ise, düşük seslerde titreşim az olacağı için cızırtı yapmaz, yüksek seslerde ise titreşim arttığı için bu ses bariz şekilde duyulur. Ürünü 2. el aldıysanız geri vermenizi öneririm. Telefon açılmadan tamiri mümkün değil.
Sorun yok aldığım yer tanıdık garanti aldım telefona bişey olursa diye ama şu anda sorun yok mesela, kendi kendine geri geliyor ara sıra ilginç. Zaten ilk aldığımda da böyle bir sorun yoktu aldığım günün akşamı başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı