iPhone 14 Pro Max 1 yılda %89 pil sağlığı normal mi?

Bence bu durum Apple'a göre normal, bizlere göre normal değil. Benim de 1.5 yılda %89 oldu. Daha 1 hafta önce falan yeni %90'a düşmüştü şimdi ise %89'a düşmüş. Hiç bir şey yapmadığım halde. Hatta bu bir yana art arda pil sağlığının düştüğünü bilirim. iPhone 14 batarya konusunda hayal kırıklığı yarattı.

Cihaz 14 Pro Max, alalı 1 yıl oldu. Pil sağlığı %89, çok hor kullanmıyorum, orta seviyede bir de hep ekran özelliği açık duruyor. Pil sağlığı normal mi?

Normal değil hocam. Hor kulanmışsınız gerçi. %20-%80 arasında kullanmadıysanız özellikle kablosuz şarj ettiyseniz ve en önemlisi her gelen güncellemeleri yaptıysanız bu düşüş normal gibi. 14 Pro var bende pil %99 10 ay oluyor neredeyse. Yazılım güncellemiyorum dediğim şekilde kullanıyorum.

Normal değil hocam. Hor kulanmışsınız gerçi. %20-%80 arasında kullanmadıysanız özellikle kablosuz şarj ettiyseniz ve en önemlisi her gelen güncellemeleri yaptıysanız bu düşüş normal gibi. 14 Pro var bende pil %99 10 ay oluyor neredeyse. Yazılım güncellemiyorum dediğim şekilde kullanıyorum.
Nasıl hocam 10 ayda yüzde 1 nasıl düşmüş olabilir?

Cihaz 14 Pro Max, alalı 1 yıl oldu. Pil sağlığı %89, çok hor kullanmıyorum, orta seviyede bir de hep ekran özelliği açık duruyor. Pil sağlığı normal mi?
Maalesef ben de aynı sorunu yaşıyorum. Tam 1 yılda %89. Çok fazla şarja takıyor musunuz?

Nasıl hocam 10 ayda yüzde 1 nasıl düşmüş olabilir?
Yazılım güncellemedim hocam. Kutudan çıktığı sürümdeyim ben iOS16.5’teyim. Siz de güncellemeseydiniz hor kullanmanıza rağmen pil sağlığınız şu anda %94,93 olurdu.
Güncelledikçe pil sağlığı hızlıca eriyor. Pil sağlığını korumanın formülü güncellememek.

Daha önce hiç böyle bir şey duymadım. Bu bilgiyi nereden edindiniz? Bir kaynak falan var mı
Kaynak yok hocam tamamen kendi eski cihazlarımdan tecrübem ve çevremdeki kullanıcılara baktığımda da hep benzer örnekleri gördüm. Kanıtlanmış ispatlanmış durum değil. Sebebi planlı eskitme.

Geri
Yukarı