iPhone 15 pili normalden kısa sürede bitiyor

Ikisi bambaska isletim sistemi kullaniyor. Android pili daha agresif kullanirken iOS daha verimli kullaniyor. Dogrudan kapasiteye bakarak yorum yapmak yanlış.

Android pili neye göre daha agresif kullanıyor? Biraz da kullanım amacına bağlı. Ancak IPhone'nin batarya konusunda Android'e karşı hiç şansı yok.

İşlevine bakacaksın boyundan ziyade brom.

Doğrudur.

Android pili neye göre daha agresif kullanıyor? Biraz da kullanım amacına bağlı. Ancak IPhone'nin batarya konusunda Android'e karşı hiç şansı yok.

Doğrudur.

Android ozellikle ekran kapaliyken pili daha agresif kullanir. iOS tarafinda ise ekrani kapattigin an pil cok az gidiyor. Ayni mantik Mac tarafinda da var. Gunluk kullanimda en temel farki bu yaratiyor. Ayrica YT'da istedigin 14-15-15 Pro Max - S23 - S22 - S23 Ultra - S24 Ultra testlerine bakabilirsin. iPhone batarya konusunda zayif mantigi 11 serisinde bitti zaten.

13'ten itibaren hangi IPhone'un pili su gibi akip gidiyormus?

Aynen öyle varsa SE 2022 var ki oda eski model.

Bakalım SE4 nasıl olacak, 48MP tek kamera, dinamik ada, 6.1 inç olacağı söyleniyor.

Tek kamerada olsa 14 ayarında bir telefon olacaktır, 40-45 bin lira arası olur herhalde.

Dün daha yeni iPhone 15 aldım ve pilinin 20 saat bitmediğini söylüyor fakat benim yeni aldığım telefon 4 saatte bitiyor, sebebi nedir?
Cihazın pili ilk dönemlerde optimize olur. İleride daha iyi bir performans alırsınız. 20 saat aşırı abartı. 8 saat civarı alırsınız.

O yüzden mi iPhone'un şarjı su gibi akıp gidiyor? :D
Kulaktan dolma “iPhone şarjı gitmyor ya.” gibi bilgilerle mi öneri vereceksiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı