iPhone 15 pili normalden kısa sürede bitiyor

bellatvix

Femtopat
Daha fazla  
Dün daha yeni iPhone 15 aldım ve pilinin 20 saat bitmediğini söylüyor fakat benim yeni aldığım telefon 4 saatte bitiyor, sebebi nedir?

20 saatlik bir durum yok. Olsa olsa 8 saat civari ekran suresi verir. Eger cok oyun oynuyorsan, konum - mobil veri gibi arka planda pil yiyecek pek cok baglanti secenegi aktifse, arka planda iCloud esitlemesi vs. yapiyorsa bu ekran suresi dusebilir. Cihazin biraz oturmasini bekleyin 1 hafta civari kullanin.

Ben de 15 kullanıyorum ilk aldığım zamanlar 3 4 saatte bitiyordu. Şu an 6 7 saat götürüyor. YouTube'daki pil ömrü uzatma yöntemlerinin hepsini dene.

20 saatlik bir durum yok. Olsa olsa 8 saat civari ekran suresi verir. Eger cok oyun oynuyorsan, konum - mobil veri gibi arka planda pil yiyecek pek cok baglanti secenegi aktifse, arka planda iCloud esitlemesi vs. yapiyorsa bu ekran suresi dusebilir. Cihazin biraz oturmasini bekleyin 1 hafta civari kullanin.
6 saat şarjda beklesin ilk takımda falan diyolarlar 6 saat tutmalı mıyım?

Telefonu yeni aldığınız için 1-2 hafta boyunca kullanın. Bu süre zarfında pil kullanım alışkanlığınıza göre kalibre edilip ona göre performans verecektir.

Geri
Yukarı