iPhone 5S mi Xperia Z2 mi yoksa LG G3 mü?

• Konuyu başlatan GameR07
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 11B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@CEOnuralp ne yazmışsın be. Ama mesajımı okuyup anlamadan yazmışsın. Bu arada bahse girerim Apple kullanıyorsun. Ben ne dedim stabil olabilir evet ama dedim, Z2 ile G3 ile yarışamaz dedim. Senin Z2 dediğin telefon donanımın teknolojinin nirvanası. G3'e hiç değinmiyorum. Buyur aynı cümlemi tekrar yazayım da tekrar aynı şeyleri söyle.
"IPhone 5S, Z2 ve G3 ile kıyaslanacak donanıma ve sisteme sahip değil."
arkadaşım stabil dediğin olay iOS ile iPhone'un uyumlu çalışması, yüklediğin uygulamalar değil. Z2 al getir bende 5S'imi getirecem hatta eski iPhone 5'imi de getireyim istediğin bir oyun veya uygulama seç karar senin. Sonuç olarak benim iCihazlarım senin Nirvana dediğin telefondan geride mi kalacak. arkadaşlar yapmayın firmalar size kağıt üzerinde en iyi donanım vs diye yutturmaya çalışıyor. 64bit mimarisi ve 32bit mimarisinden bahsediyoruz bilgisayar mimarisi diyor adamlar buna, siz çekirdek sayısından dem vuruyorsunuz bi kaç yazılımsal test ile gelip çok anlıyormuş gibi şu cihaz şöyle bu cihaz böyle diyorsunuz. Hepsinde sonuçta açtığı uygulamalar aynı. hadi senin nirvanan 1-2 saniye farkla pek olacağını sanmam ama senin için olsun hızlı açsın oyunları. bu arada bilmediğin nereden belli LG G3'ün 32GB'lık versiyonu 3GB ram ile geliyor 16GB sürümünün rami Z2'ye göre 1GB ram düşük olabilir ama G3 801AC kullanıyor Z2'nin işlemcisi ise 801AB G3'ün işlemcisi %10 daha hızlı bu benim için bir fark değil ama sen kağıt üzeri verilerden yola çıktığın için arada fark olabilir haklısın değinmiyorum demişsin bide çok üstün gibi. Apple kullanıyoruz elbet ama cihaz bilgimiz iOS'lu cihazlardan ibaret değil veya kulaktan dolma bilgiler ile yorum yapmıyoruz. Apple kullanan koyun gözüyle bakılıyor malesef

İyi de sen beni dünkü çocuk yaptın. Hiçbir şey bilmiyor muamelesi görüyorum.
IPhone'un ekranı ne kadar büyüktür? Çözünürlüğü nedir? Size iyi bir eğlence aracı mıdır? Multimedya konusunda sizi memnun eder mi? Rahatça film izleyebilir misiniz örneğin? Veyahut haritaya ihtiyaç duyduğunuzda size kolayca istediğinizi gösterebilir mi?
IPhone'un kamerası nasıldır? Z2 ve G3 ile kıyaslanabilir mi? Kristal berraklığında fotoğraf çekebilir mi? Video çekmek istediğinizde sizi güldürür mü?
Takmışsınız 64 bit, stabil, işlemci o bu... E bunlar ne olacak?

konuyu değiştirmeye gelince gayet iyisiniz bakıyorum. iPhone gayet iyi bir multimedya cihazıdır iTunes gibi bir servisi var istediğiniz zaman film kiralayabilir veya alabilir, albüm veya parça satın alabilirsiniz sonuçta atalarından biri iPod'dur o da mı olmadı diyorsunuz açın Apple kendi ürünleri hakkında bol bol reklam yayınlıyor sitesinde adamların ilkesinde yaratıcılık var bir iPhone'u ne türde bir cihaz olarak kullanmak isterseniz o hale getirebilirsiniz. Ekran çözünürlüğü ekran boyutuna göre uyumludur boyut küçük olunca çözünürlük aşırı derecede önem arz etmiyor büyük ekran kullanıyor olsaydık yetersiz bir çözünürlük olabilirdi, retina teknolojisi bu tarz kalite düşümlerinin önüne geçmekte yeterli, çözünürlüğün evrensel kullanılmayan rakamlarda olmasının sebebi ise Apple'ın uygulama geliştiriciler için kolaylık sağladığı bir boyutlama şeklidir, bugün daha canlı canlı inceledim G3 ve Z2'nin ekranları arasında fark var dimi? biri UHD biri HD bende de beğenmediğiniz Retina ekranlı 5S var dağlar kadar fark yok aşırı derecede fark etmek için büyüteç almak lazım sanırım yine kağıt üzerinde ki bilgi ile geldiniz. Haritaya ihtiyaç duyduğum oluyor evet araç kullanırken ekranı yan çevirip koyduğum zaman rahatlıkla görebiliyorum, dik konumda yeterli oluyor zaten sesli desteği kendisinde mevcut farklı uygulama gerekmeksizin, en nihayetinde kol saati boyutunda değil bu cihaz görmekte sıkıntı yaşayayım. iPhone lens bakımından merak etmeyin çok geride kalacak bir telefon değil velev ki kaldı diyelim. ben aldım telefonu fotoğraf çektim en temel ne var? instagram, twitter vs çoğu bu tarz servisler zaten kendi çözünürlüğüne uyarlıyor fotoğrafı aslında fotoğraflar aynı hale geliyor hemen hemen hangi cihazdan çıkarsa çıksın. zaten aşırı profesyonel fotoğraflar çekmek istese insanlar profesyonel makinelere yönelir sizce? sırf 64 bit değil sanırm :) bu arada ufak düzeltme yapayım film demişsiniz, ekranı yan çeviriyoruz her telefonda henüz geniş telefonlar çıkmadı ve iPhone 5s'in ekranı film izlerken gayet yeterli oluyor görme problemi varsa tabi bilemem. bu arada iOS 8'in yeniliklerini inceleyin ben Android L'yi inceledim ama iOS 8'i gördükten sonra bir kez daha Apple dedim sizde dersiniz belki

Tamam siz haklısınız. Arkadaş da gidip hiç düşünmeden 5S alsın.
Ne muhteşem bir cihazmış bu 5S.

Tamam siz haklısınız. Arkadaş da gidip hiç düşünmeden 5S alsın.
Ne muhteşem bir cihazmış bu 5S.
sakın bozulma. ama demek istediğim şu bir insanın karar vermesine sebep oluyorsunuz bu sırf sizde değil her forumda ve kullanıcıda var günümüz şartlarında 2000tl ve üzeri cihaz almak aşırı derecede kolay değil, parası olan istediğini alır o çok ayrı. 2 yıllık kullanacam demiş arkadaş kağıt üzerinde ki verilerle hareket etse zaten buraya yazmaz gider Z2 mi G3 mü alsam diye tasarımına bakar keyfi kararsızlıkları olur sonunda eline hoş geleni gider alır sonuçta ikiside çok benzer, hatta LG'nin kamerası Sony lenslere sahip. uzun vadeli kullanım için buraya gelip fikir danışmış kullananlardan veya bilenlerden. malesef ülkemizde kullanıştan ziyade gösteriş ya da en iyisi bende edası ile telefon alındığı için sizin gibi yorumlar çok normal. öyle bir anlatıyorsunuz ki Apple bitmiş en dandik telefon onların yapmayın alacak insanı düşünün. dışardan bakan bana fanboy der Apple'cı der ama benim dediğim marka savunmak değil Apple'a karşı bi kin var malesef

Ben en başında hangi cihazı önerdim? Z2 mi G3 mü?
Benimkisi bozulma değil. Ben ne yaparsam yapayım IPhone'a kötü eleştiri yapamam siz varken o yüzden uzamasını istemedim.

Ben en başında hangi cihazı önerdim? Z2 mi G3 mü?
Benimkisi bozulma değil. Ben ne yaparsam yapayım IPhone'a kötü eleştiri yapamam siz varken o yüzden uzamasını istemedim.
Ben Apple'dan para almıyorum sonuçta, Steve Jobs akrabam falanda değil iPhone'a toz kondurmam diye bir şey yok. Sizin önerme şekliniz benim dediğim yönteme geliyor ben onu eleştirdim ama, mesajımı dikkatli okuyun.

Bu saatten sonra 5S almak yanlış olur. Stabil olabilir ancak saydığınız telefonlar ile baş edebilecek bir sisteme sahip değil. Bir de ben ekranının çok çok küçük olduğunu düşünüyorum. Ben olsam temmuz ayının ortalarını bekler Lumia 930 alırdım. :)

Eki Görüntüle 7344
Saydığım telefonlarla baş edilemicek olsa niye hala kıyaslanıyor

Saydığım telefonlarla baş edilemicek olsa niye hala kıyaslanıyor
kardeşim benden sana tavsiye 2 yıl kullanacam diyorsan Sony alma. 2 yıl önce çıkan Z'ye ne oldu? Sony kendi ürününü unuttu resmen. Apple bir cihaza 4 yıl güncelleme garantisi sunuyor son güncelleme kasar genelde onu sayma 3 güncellemen garanti. LG, Nexus'u yapıyor Android'de en güncel kalacak telefonlardan birisi LG G3. şarj konusuna gelecek olursak 5 alacam deseydin iPhone'dan uzak dur derdim, ama 5S'in şarj süresi gayet tatmin edici derecede. 32GB LG G3(ram'den dolayı) veya 16GB iPhone 5S arasında kendi kişisel tercihlerine göre seçim yap. git bi mağazaya incele soru sor ama Teknosa'ya sakın gitme bu arkadaşın yorumları gibi yorumlar yaparlar ama onlar en azından para için yapıyor Samsung vs gibi firmalardan prim alıyorlar e doğal olarak iPhone ölmüş bitmiş muhabbeti yapıyorlar aman diyim sana :) bu arada Apple alman için en güzel sebeplerden birisi teknik destek, iPhone 5'in ekranında sorun vardı ki %50'nin üzerinde bence benim kullanımım yüzünden oluşan bir hata 5 dk içinde değişim yaptılar telefonu kulaklığım az ses veriyor dedim direk yeni kulaklık çıkarıp verdiler. hangi firma bu kadar kullanıcısına destek veriyor bilmiyorum. çalışanları bile sizle arkadaş gibi sohbet muhabbet ediyor ben bi firmanın müşteriyi ne yerine koyduğuna bakarım. ben 10 arkadaşıma iPhone 5S aldırdım, 5 arkadaşıma iPad aldırdım ki hepsi Apple'a ters bakıyolardı ve şu an hepsi memnun. ben Apple pazarlamıyorum ama ufak bi dönem editörlük yapıp yıllardır teknoloji ile iç içe yetiştiğim için insanlar bana çok soru sorarlar sakın yanlış anlama beni manyak mı bu 10 tane iPhone aldırmış diye :D (ekleme: Sony'nin 2. el piyasası çok düşük aynı şekilde LG içinde geçerli bu 2 yıl sonra satacağın zaman çok zarar etmemeye çalış)

Teknosa'ya sakın gitme bu arkadaşın yorumları gibi yorumlar yaparlar ama onlar en azından para için yapıyor Samsung vs gibi firmalardan prim alıyorlar e doğal olarak iPhone ölmüş bitmiş muhabbeti yapıyorlar :)

Siz ne arıza çıktınız? Haklısın dedim sustum hala laf sokma peşindesin. Kendi görüşündür IPhone iyi al dersin susarsın. Ben de fikrimi söyledim ve en sonunda haklısın dedim bitti. Sonra gelmiş "Bu adam para almıyor ama bunları savunuyor..." gibi laflar ediyorsun.
Apple fanboyu olmuşsun sonra bana laf yapıyorsun burada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı