İphone 5S Vs Xperia Z2

chinny25

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Dün A.V.M.'de Benim telefonum (iphone 5S) ve Xperia Z2 yi karşılaştırma imkanı buldum. Fakat bakıyorum Camera, hız ve stabillik konusunda İphone bana daha iyi geldi.Sadece dezavantajı İphone küçük geliyor bana. Rehber, mesajlar, oyuna aynı anda tıklıyorum iphone hep önde.. Camerayı açıyorum iphone daha çabuk açılıyor ve daha parlak çekiyor.. Dolayısıyla Xperia Z2 alma hevesim kalmadı..Siz değerli arkadaşlarla da paylaşmak istedim.

Syg.

iOS kapalı ve stabil bir işletim sistemi. Böyle şeylerin yaşanması normal. Ancak gerekli optimization yapıldığında fark kalmayacaktır. Mağazadaki Z2'nin içinde bir sürü çöp program var. Bu farkı yaşamanın sebebi o. Kameraya gelince her türlü ayarı yapabilirsin. Testlere de bakabilirsin.

iOS kapalı ve stabil bir işletim sistemi. Böyle şeylerin yaşanması normal. Ancak gerekli optimization yapıldığında fark kalmayacaktır. Mağazadaki Z2'nin içinde bir sürü çöp program var. Bu farkı yaşamanın sebebi o. Kameraya gelince her türlü ayarı yapabilirsin. Testlere de bakabilirsin.
Dün hatırlarsanız LG G3 ve Z2 sinden birini almak istediğimi belirttim.Ama incelediğimde gerçekten İOS farkı ortaya çıkıyor bunu gördüm. G3'ü bekleyeceğim.Onunla da karşılaştırma yapıp, üstünlüğünü anladığım an alacağım. Telefonumu satmaktan da vazgeçtim.. Ki zaten fiyatı hiç düşmüyor.

iOS'un daha stabil olduğu bir gerçek. Ama her iki sistemin avantajları ve dezavantajları var. Android'te işlerimi daha hızlı yapıyorum. Rahatça dosya atamıyorum iPad'ime. G3 için de Z2 için de aynısı söz konusu. Gerekli ayarları yapmanız lazım. Vitrindeki telefonda birçok gereksiz şey yüklü ve sistemi yoruyor. Aynı zamanda animasyon ayarları yapılmamış ve gereksiz şeyler kapatılmamıș oluyor. Ben gerekli şeyleri yaptım şu an güzel bir deneyim yaşıyorum. Z2 de G3 de amiral gemisi. Kişisel tercih tabii. Ben yapamıyorum iOS ile. İstediğim her şeyi değiştirebilmem, rahatlıkla dosya aktarabilmem lazım

iOS'un daha stabil olduğu bir gerçek. Ama her iki sistemin avantajları ve dezavantajları var. Android'te işlerimi daha hızlı yapıyorum. Rahatça dosya atamıyorum iPad'ime. G3 için de Z2 için de aynısı söz konusu. Gerekli ayarları yapmanız lazım. Vitrindeki telefonda birçok gereksiz şey yüklü ve sistemi yoruyor. Aynı zamanda animasyon ayarları yapılmamış ve gereksiz şeyler kapatılmamıș oluyor. Ben gerekli şeyleri yaptım şu an güzel bir deneyim yaşıyorum. Z2 de G3 de amiral gemisi. Kişisel tercih tabii. Ben yapamıyorum iOS ile. İstediğim her şeyi değiştirebilmem, rahatlıkla dosya aktarabilmem lazım
Bir de Z2 ile fotoğraf çekerken uyarı aldım. Fazla ısınmadan dolayı kamera kapatılıyor diye.. İyice soğudum güzel kardeşim ben de Z2'den.

I-phone 5s'in varsa zaten yeni telefon almana gerek yok ki, I phone 5s yapamayıp da başka telefonun yaptığı ne var ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
4K modunda mi çekim yapmaya çalıştınız? O modda tüm telefonlar ısınıp kamerayı kapatıyor. Normal çekimlerde hiçbir sorun yok ama. 4K çekim aslında şu an için gereksiz. G3 gelince bir de ona bakarsınız. Sonra kararınızı verirsiniz.

4K modunda mi çekim yapmaya çalıştınız? O modda tüm telefonlar ısınıp kamerayı kapatıyor. Normal çekimlerde hiçbir sorun yok ama. 4K çekim aslında şu an için gereksiz. G3 gelince bir de ona bakarsınız. Sonra kararınızı verirsiniz.
Hayır kameraları deniyordum. video hiç çekmedim aklıma gelmedi 4K. Zaten telefonun arkası sıcaktı kameraları 4-5 defa denedim, ısınmadan dolayı kamera kapatılıyor dedi kapandı. Tekrar girdiğimde açıldı. Muhtemelen evet G3'ü bekleyeceğim.

iphone 5s in varsa zaten yeni telefon almana gerek yok ki iphone 5s yapamayıp da başka telefonun yaptığı ne var ki
Aslında haklısın güzel kardeşim. Fakat, ben telefondan çabuk sıkılıyorum.. Ve 5S'in küçük olması bana yeni ve iyi telefonlara yöneltiyor.Bu telefonda senin de dediğin gibi yapamadığım bir şey yok.

Vitrindeki modelde bence sıkıntı var. Kullandığım telefonda hiçbir sıkıntı yok. Isındığını hissetmedim bile.

Vitrindeki modelde bence sıkıntı var. Kullandığım telefonda hiçbir sıkıntı yok. Isındığını hissetmedim bile.
Olabilir. Her gelen telefonu kurcalıyor, karıştırıyor, açık programlar arkada çalışıyor ve telefon hiç kapanmıyor ve sürekli şarjda.. Belki de bu olumsuz sebeplerden dolayı bana Z2 itici gelmiş olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı