iPhone 5S'e Jailbreak Yapmanın Eksileri Nelerdir ?

E

Emirhan Yiğiter

Ziyaretçi
Hocam bir süredir forumda bir cevap vermiyorum. Fakat videolarınızın hep bir takipçisiyim. iPhone 5S kullanıyorum ve işletim sistemim 8.1.2 bu oyunlarda hile yapmak falan zevkli geldi diyebilirim. :) Sürekli bilgisayarıma müzik indirip iTunes işkencesi ile müzik atıyorum. Sizden bir kaç sorum var. Jailbreak yaptığım zaman garanti dışında ne eksisi var ? Telefonum son 1-2 aydır 5-6 defa mavi ekrana düştü. Mavi ekran gelip reset atabiliyor. Garanti komple bozuluyor mu ? Yanlış hatırlamıyorsam sayaç gibi bir şey vardı. Bir de orjinal sürüme çevirmek için neler yapılabilir ? Müzik atarken iTunes kullanmadan atabiliyoruz diye duymuştum. Gerçeklik payı düşündürücü tabiki. Bir de çok uzatmama rağmen tek sorum var. :) Jailbreak yaptıktan sonra App Store'den oyunları hala satın alabiliyor muyuz ? Veya uygulamalar ücretsiz oluyor mu ? Şimdiden teşekkür ederim. :) Jailbreak'li iPhone 6 kullanan birisi olarak alırım bir yorumunuzu. :) @Recep Baltaş

Jailbreak ile bluetooth kullanabilirsiniz. Malum androidciler hep bu konuda hassasiyet gösteriyorda. Tema kurmaya gerek yok bence iOS gayet güzel görünüyor. Evet ifunbox ya da itools ile fotoğraf müzik video aktarımı uygulama dosyalarına erişebilme imkanı var. Eğer garantiye gönderecekseniz restore edip gönderebilirsiniz(telefonu restore edemeyecek kadar bozulma durumunu göz önünde bulundurun). Ücretsiz uygulama kurabilirsiniz ama tabii ki de onerilmeyen, etik olmayan bir davranış olur. Jailbreak i bilinçli kullanirsaniz herhangi bir sorun yaşamazınız. iOS 7 de jb yapıp tweak yükledim 2-3 tweak çakıştı safe moda al restore et imzalari kontrol et vs vs de uğraşabilirsiniz. Ama bilinçli olduktan sonra güzelce kısıtlamalardan kurtulabilir keyf yapabilirsiniz.

Bir eksisi yok şayet güncellemeleri internet üzerinden de takip etmek mümkün :) tek eksisi şu olabilir jbli iphone kullandıktan sonra jbsiz iphone'ye iphone demezsiniz :)

Tam okumamıştım yazdıklarınızı hepsini cevaplayayım.
  • Garantisi bozulur. Şu şekilde apple mağazasına jbli götürürseniz garantiniz iptal olur. Ancak iTunes üzerinden tekrar sürüm yükleyip mağazaya götürürseniz hiç bir şekilde problem olmaz. Şayet bu şekilde 2 telefonumu da garanti kapsamından tamir edilmesini sağladım :)
  • Bir diğer merak ettiğiniz müzik atmak için jb yapmanıza gerek yok ifunbox, itools gibi programlar bunları zaten yapıyor. Jbli olarak ise bu programlar sayesinde telefonunuzun system dosyalarına erişebiliyorsunuz. Tek farkı budur.
  • AppStore üzerinden ücretsiz indirmen mümkün oluyor. Jb yapmadanda ücretsiz şekilde yüklemen mümkün tabi ki.
    • Forumda yeni olduğum için pek bilgim yok. Bir yönetici bilgilendirirse çok memnun olurum. Link paylaşımı yani site, ücretli uygulamaları ücretsiz indirmeye yarayan programlar vs. yasak mı değil mi bilgilendirilmek istiyorum :)

Son düzenleme:
Garanti gitcek diye düşünüyorsan gider ama iTunes üzerinden telefonu sıfırlarsan garanti geri gelir. Performans açısından yüklediğiniz tweaklerin sayısına göre az da olsa kasabilir. (En azından ben öyle düşünüyorum :D.) Ama performansınızı arttırmaz. Telefonun sıkıcılığından kurtulursunuz tema vb. şeyler yükleyerek.

Jailbreak yapmanda bi sıkıntı yoktur. Garantiyi düşünüyorsan eğer ben ipad 2 ve ipad 4 sahibi oldum bi sorun yüzünden her iki cihazda sıfırı ile değişim oldu. Tabiki iTunes ile cihazları sıfırlamıştım. Mavi ekran hatası ise jailbreak sorunu değildir ios 8 sorunudur ama jailbreak sonrası mavi ekranı tetikleyen tweakler elbette vardır bunların önüne geçmek için tweaklerin ios 8 ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İos de androiddeki gibi sayaç yoktur. Müzik atarken itools u kullanabilirsin ancak bunun için jailbreak e gerek yoktur. Jailbreak sonrası ücretli veya ücretsiz App Store üzerinden uygulama satın alabilirsin. Jailbreak yapmadan önce cihazı dfu veya recovery moduna almayı öğren bu modlar cihaz pc ye bağlıyken alınıyor. Eğer jailbreak sırasında sorun olursa cihazı bu moda alarak cihazı komple iTunes üzerinden sıfırlayabilirsin. Sıfırlama sonrası tekrar jailbreak yapabilirsin. Tüm sorularını sırasıyla cevaplamaya çalıştım umarım yardımcı olmuşumdur.

itunes işkencesiyse büyük sorunun "iTools" kullanmanı tavsiye ederim. çok büyük rahatlık. ki artık zaten spotify baya bi aldı yürüdü. ben de spotify kullandığım için sadece hafıza yüzünden fotoğrafları bilgisayara atmakta kullanıyorum yine bu iTools'u. direk sürükle bırak şeklinde kullanabiliyorsun programın içinden. onun dışında ben de güncelleme alan bi cihaza jb yapmanı tavsıye etmem hem güvenlik hem de kullanış açısından. yani 3-5 liralık oyunlar için riske etmeye değmez diye düşünüyorum

JB yaptım. 1 yaklaşık 1 hafta kadar da kullandım. Bir sıkıntı olmadı. Tek sıkıntı anlam veremedim fakat oyunlarda hile yapamıyorum. Hiç bir oyunda hem de. Modify Complate diyor fakat değişmiyor. Bir anlam veremedim açıkçası.

JB yaptım. 1 yaklaşık 1 hafta kadar da kullandım. Bir sıkıntı olmadı. Tek sıkıntı anlam veremedim fakat oyunlarda hile yapamıyorum. Hiç bir oyunda hem de. Modify Complate diyor fakat değişmiyor. Bir anlam veremedim açıkçası.

Hangi oyunda nasıl bir hile yapmak istediğinizi yazarsanız size yardımcı olabilirim :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı