iPhone 6 mı LG G3 mü?

Kullanım amacına da uygun ve bütçen yeterli ise Iphone 6+ almanı önereceğim.
Havanı falan da atarsın hani :) Biraz gerçekçi olmak gerek diye düşünüyorum.
Pek hava atma derdinde değilim, sadece İOS akıcılığı yaşamak istiyorum :)

Konuyla alakasız olacak, bu yüzden özür dilerim. :)

Eğer S3'ü satmayı düşünmüyorsanız ve daha önce rom atmadıysanız, bi rom atın derim.
Rom yükleme işi çok basit, hemen kavrarsınız.
Rom atmadan Android kapısını kendiniz için kapatmayın. :D

Ha rom attıktan sonra eski haline getirebiliyorsunuz telefonu, merak etmeyin. (Atarkan oluşabilecek donanım sorunları dahil değil :) )
3 farklı custom rom'la kullandım S3'ü. Şu an QS I9300 Final Rom'unu kullanıyorum. Custom rom'ların stabilliğini seviyorum ama çok fazla şarz yemelerinden dolayı memnun kalmadım. Kernel'le overclock yapıp hızlandırmak varken, underclock yapıp yavaşlatmayıda mantıklı bulmuyorum. S3'e stock rom kurup anneme vermeyi düşünüyorum. Ekranında ufak bi çatlak var ve Samsung 400 tl istiyor değiştirmek için :)

İkisi arasında bir tercih yapmam gerekirse tercihim iPhone 6 dan yana olur. Eğer iPhone özgür değil, telefonu özelleştiremiyorum gibi düşünceleriniz varsa Jailbreak yapıp ardından gerekli tweakleri kurmanız yeterli. Şu an son sürüme Jailbreak olmasa bile yakında çıkacak olan sürümlere büyük ihtimalle çıkacaktır. :)

İkisi arasında bir tercih yapmam gerekirse tercihim iPhone 6 dan yana olur. Eğer iPhone özgür değil, telefonu özelleştiremiyorum gibi düşünceleriniz varsa Jailbreak yapıp ardından gerekli tweakleri kurmanız yeterli. Şu an son sürüme Jailbreak olmasa bile yakında çıkacak olan sürümlere büyük ihtimalle çıkacaktır. :)
Hiç iPhone kullanmadım bugüne kadar. Jailbreak hakkında hiç bilgim yok. Sadece duydum bir kaç defa. Biraz bilgi verebilir misiniz nasıl yapıldığı ve ne işe yaradığı hakkında? Ve garanti kapsamından çıkarıyor mu?

Iphone ve özgürlük gerçekten çok bağdaşan kelime(!)
Özgürlük konusunda bile Iphone'u öne çıkarmaya çalışıyorsunuz ya ben ona gülüyorum işte.

iPhone 6 16 GB aldım arkadaşlar. Plus'ın ekranı çok büyük geldi, elime oturan bir telefon istedim. Önerileriniz için teşekkürler, konu kilitlenebilir.

@Malefic Umarım yanlış anlamamışsınızdır. Söylediğim Iphone kullananlara ve Iphone sevenlere değil, özgürlük konusunda bile Iphone'u ön plana çıkarmaya çalışanlaraydı. Telefonunuzdan memnun kalmanız dileğiyle...

@Malefic Umarım yanlış anlamamışsınızdır. Söylediğim Iphone kullananlara ve Iphone sevenlere değil, özgürlük konusunda bile Iphone'u ön plana çıkarmaya çalışanlaraydı. Telefonunuzdan memnun kalmanız dileğiyle...
Yoo yanlış anlamadım. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Hiç iPhone kullanmadım bugüne kadar. Jailbreak hakkında hiç bilgim yok. Sadece duydum bir kaç defa. Biraz bilgi verebilir misiniz nasıl yapıldığı ve ne işe yaradığı hakkında? Ve garanti kapsamından çıkarıyor mu?

Uzun süredir hesabıma girmediğim için göremedim kusura bakmayın. Jailbreak ile birlikte uygulama ikonlarını değiştirme, denetim merkezine mobil veri ekleme, operatör simgesi değiştirme, tuşlara farklı görevler atama vs. gibi birçok şey yapabilirsiniz. Tabi ki sadece bunlar yok bir sürü şey var örnek olarak söylemek için bunları yazdım. Kendiniz araştırarak gerekli özellikleri (tweakleri) bulabilirsiniz.

Garanti konusuna gelirsek telefonu restore ettikten sonra (itunes ile sıfırladıktan sonra) garantiye götürenler garanti kapsamında hizmet alabilmişler. Zaten bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuz sıfırlandığından dolayı Jailbreak kalkacak. Garanti konusunda kesin birşey söyleyemeyiz fakat restore ederseniz garantiden faydalanabileceğinizi düşünüyorum.

Uzun süredir hesabıma girmediğim için göremedim kusura bakmayın. Jailbreak ile birlikte uygulama ikonlarını değiştirme, denetim merkezine mobil veri ekleme, operatör simgesi değiştirme, tuşlara farklı görevler atama vs. gibi birçok şey yapabilirsiniz. Tabi ki sadece bunlar yok bir sürü şey var örnek olarak söylemek için bunları yazdım. Kendiniz araştırarak gerekli özellikleri (tweakleri) bulabilirsiniz.

Garanti konusuna gelirsek telefonu restore ettikten sonra (itunes ile sıfırladıktan sonra) garantiye götürenler garanti kapsamında hizmet alabilmişler. Zaten bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuz sıfırlandığından dolayı Jailbreak kalkacak. Garanti konusunda kesin birşey söyleyemeyiz fakat restore ederseniz garantiden faydalanabileceğinizi düşünüyorum.
Teşekkürler bilgilendirme için. Şimdilik Jailbreak düşünmüyorum, telefon eskimeye başlayınca yapabilirim :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı