iPhone 6S Kendi Kendine Hafıza Azalma Sorunu

ichweissesnicht

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar telefonun hafızası 10.7 GB idi. Mağazadan messenger'ı indirdim 10.6 GB'ye düştü. İnternet yavaş olduğu için indirmeyi iptal ettim ama 10.7 GB'ye geri dönmedi. Daha sonra yine indirmeye çalıştım internet yavaş diye tekrar iptal ettim bu sefer 10.5 de kaldı. İptal etmeme rağmen hafızam neden geri gelmiyor? Ayrıca fotoğraf çekmiyorum, SMS yok, whatsapp mesajları da yok, mağazadan bir şey de indirmiyorum kendi kendiliğine hafıza azalıyor. 10.4 idi 10.2 GB olmuş. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonu hard reset atıp geri bakın anlık birşey olmuş olabilir, hard reseti güç ve home tuşuna basarak Apple logosu gelince bırakın.

Özellikle iphone için "battery" adlı uygulamayı kullanabilirsiniz. Kullanılan hafızayı sıfırlayım gereksiz "junk" adlı dosyaları siliyor ve kaybolan hafızayı geri getiyor. Bizzat kendim kullanıyorum ve tavsiye ederim.

Merak etmeyin! iPhone telefonunuz yeniden başlayınca yüklü olmayan verileri telefonunuzdan siler. Harici uygulama ile Jailbreak olmadan silme yapamazsınız. Yani birkaç uygulama sildiniz ve telefonunuz da hafıza boşalmadıysa telefonu yeniden başlatın. Telefon gereksiz veriyi temizleyecektir.

Merak etmeyin! iPhone telefonunuz yeniden başlayınca yüklü olmayan verileri telefonunuzdan siler. Harici uygulama ile Jailbreak olmadan silme yapamazsınız. Yani birkaç uygulama sildiniz ve telefonunuz da hafıza boşalmadıysa telefonu yeniden başlatın. Telefon gereksiz veriyi temizleyecektir.
Bu olayı fark edince telefonu kapatıp yeniden açtım zaten ama durum değişmedi.

Benim demiş olduğum yöntemi denediniz mi? Eğer denemediyseniz deneyin, yeniden başlatarak olacak şey değil o.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı