iPhone SE 2020 alınır mı?

KemSay

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Art Director
Merhaba, normalde Apple kullanıcısı olarak 4 gün önce ekonomik durumlardan ötürü fiyat ve donanımsal olarak araştırarak sıfır Samsung S20 FE modeline geçmiş bulunmaktayım içerik olarak, donanımsal olarak çok memnunum fakat işletim sistemine hiç alışamadım ve alışabilecek gibi durmuyorum.

10 yıldır iPhone kullanıcısı olarak Android'e geçmek gerçekten zormuş.
Şimdi size şöyle bir sorum olacak, ben yeni telefonu satışa koydum teklif olarak da 4 aylık iPhone SE 2020 64 GB modeli ile kafa kafaya bir teklif geldi sizce takasa girmeli miyim?
Takas ettikten sonra da eski kullanmış olduğum iPhone 7 Plus telefonumu satıp iPhone 11 ve XR almak istiyorum sizce bu takasa değer mi?
Samsung'un satışı mı daha kolay olur? Yoksa iPhone mu? Ne kadar bir zarara veya kâra geçmiş olurum? Hem donanımsal hem de fiyat açısından?
Özellikle bu konuda bilgili olan kişilerin cevaplamasını istiyorum.
Karşılaştırmak adına görsel bırakıyorum buraya... Cevaplarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2022-05-29_234549246.png
    resim_2022-05-29_234549246.png
    96,4 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu zamanlarda iki markanında satışları neredeyse eşit bence çünkü iPhone modelleri çok yükseldi fiyatları o yüzden biraz daha düştü piyasası fakat bence Samsung ile devam et.

Takas ettikten sonra da eski kullanmış olduğum iPhone 7 Plus telefonumu satıp iPhone 11 ve XR almak istiyorum sizce bu takasa değer mi?
Samsung'un satışı mı daha kolay olur? Yoksa iPhone mu? Ne kadar bir zarara veya kâra geçmiş olurum? Hem donanımsal hem de fiyat açısından?
SE yerine diğer iki modele geçilmesi taraftarıyım. 11 olabilir. Iphone modellerinin satışı daha kolay ve daha az değer kaybediyorlar. Ekran, boyut ve batarya benim için önemli değil dersen SE 2020 modelini de alabilirsin.

Bu tamamen size bağlı bir durum. İki telefonunda avantajı ve dezavantajı bulunmakta. iPhone SE 2020 tarafına bakarsak yazılımı güçlü bir telefondur ama bataryası yazılımına zıt oranla kötüdür. Samsung'ta ise batarya ve ekranın kalitesi ön tarafa çıkmakta.
Sonradan iPhone 11 alacağınızı varsayarak ben satın derim.

SE yerine diğer iki modele geçilmesi taraftarıyım. 11 olabilir. iPhone modellerinin satışı daha kolay ve daha az değer kaybediyorlar. Ekran, boyut ve batarya benim için önemli değil dersen SE 2020 modelini de alabilirsin.

Aslında amacım SE'ye geçmek değil ama telefon satarken iPhone satmak daha kolay oluyor diye düşünüyorum takas edip sonra SE'yi satıp üzerine de 7 Plus'ımı satarsam XS almayı düşünüyorum yani amaç SE kullanmak değil sadece satana kadar SE'yi kullanmak niyetim.

Yeni konular

Geri
Yukarı