iPhone X pil sağlığı düşmüyor

701279

Femtopat
EasyCep'ten yaklaşık 1 yıl önce aldığım iPhone X'in pil sağlığı hâlâ %100. telefonla çok işim olmuyor genelde bilgisayardan hallediyorum işlerimi yine de yaklaşık bir 4 saat ekran sürem oluyor. 8 aydır orijinal kablo kullanıyordum onun ucu kırılınca çakma bir tanesine geçtim bir 4 aydır da onu kullanıyorum pil sağlığına zarar verir diye düşünmüştüm fakat hiçbir sorun çıkartmadı. IPhone'u olan arkadaşlarım da 1 yılda illa %5 falan düşerdi diyorlar sizce normal mi böyle olması?

Hocam bende SE
EasyCep'ten yaklaşık 1 yıl önce aldığım iPhone X'in pil sağlığı hâlâ %100. telefonla çok işim olmuyor genelde bilgisayardan hallediyorum işlerimi yine de yaklaşık bir 4 saat ekran sürem oluyor. 8 aydır orijinal kablo kullanıyordum onun ucu kırılınca çakma bir tanesine geçtim bir 4 aydır da onu kullanıyorum pil sağlığına zarar verir diye düşünmüştüm fakat hiçbir sorun çıkartmadı. IPhone'u olan arkadaşlarım da 1 yılda illa %5 falan düşerdi diyorlar sizce normal mi böyle olması?

SE 2020 kullanıyorum. Yaklaşık 1 yıl düşmedi sonra bir anda %4 kadar düştü.
Sizde de böyle olabilir belki.

İçerisine güçlendirilmiş batarya takmış olabilirler. İPhone 6 telefonumun bataryasını Deji güçlendirilmiş batarya ile değiştirmiştim. Telefonu 4 yıl boyunca kullandım ve pil sağlığı en son hala %100'dü. Aslında bataryanın ömrü azalıyor tabi ki ama batarya telefona göre hala orijinal bataryanın üzerinde performans verdiği için %100 gözüküyor sanırım.

Şunu da ekstra belirteyim ; Yazılım atarak %100'ü hiç değişmemesini sağlayabilirler. Abim de yıllardır olan 6s var. Pil çakma,halen %100. Orijinal sarj kullanmıyor. Günde 2-3 kere takıyor. Ama hala %100 :D :D

Yenilenmiş telefonlarda orijinal parçalar takılmaz, çakma parçalar takılır. IPhone'larda çakma pil takıldığı zaman pil sağlığı hiç düşmez.

Pili değiştirmeden evvel %85e kadar geldi. Sonra dedim ki 80 olsun pili değiştireyim yıl geçti yüzde düşmedi. Ama sonra pil şişti. 1,5 yıl oldu pili değiştirdim hala %100’de. Yani telefoncuya değil de telefonu yapana sormak lazım nasıl yazılım yapıyorsun diye.

Pili değiştirmeden evvel %85e kadar geldi. Sonra dedim ki 80 olsun pili değiştireyim yıl geçti yüzde düşmedi. Ama sonra pil şişti. 1,5 yıl oldu pili değiştirdim hala %100’de. Yani telefoncuya değil de telefonu yapana sormak lazım nasıl yazılım yapıyorsun diye.
Yan sanayi pil değişiminde ( iPhone XR altı cihazlarda) pil sağlığı sürekli %100 olarak kalıyor. iPhone XR ve üzeri cihazlarda yan sanayi pil değişimi yapıldığında ise pil sağlığı gözükmüyor ve bilinmeyen parça uyarısı veriyor. (“-“ çolarak gözüküyor.)

Geri
Yukarı