Çözüldü iPhone'da ProRAW ve HEIF farkı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burakdrs

Hectopat
Yer
mezun tayfa
Daha fazla  
Meslek
Serbest Mesleque
1714503959705.png

Farkları nedir? Hangisini kullanayım? Telefon 128 GB.

Çözüm
HEIF size iyi seviyede detay ile iyi çözünürlük sunar. Boyutu küçüktür ama üstünde daha az düzenleme yapabilme aralığınız vardır.
ProRAW ise size en fazla dinamik aralığı ve çok daha fazla detayı sunar ama problemi çok büyük olmasıdır. Muhtemelen aralarındaki farkı bilmiyorsanız ProRAW kullanmaya ihtiyacaınız yoktur diye düşünüyorum.

HEIF MAX ile canlı fotoğraf özelliğini kullanamıyorsunuz. Onu da belirteyim.
HEIF size iyi seviyede detay ile iyi çözünürlük sunar. Boyutu küçüktür ama üstünde daha az düzenleme yapabilme aralığınız vardır.
ProRAW ise size en fazla dinamik aralığı ve çok daha fazla detayı sunar ama problemi çok büyük olmasıdır. Muhtemelen aralarındaki farkı bilmiyorsanız ProRAW kullanmaya ihtiyacaınız yoktur diye düşünüyorum.

HEIF MAX ile canlı fotoğraf özelliğini kullanamıyorsunuz. Onu da belirteyim.

Çözüm
Heıf size iyi seviyede detay ile iyi çözünürlük sunar. Boyutu küçüktür ama üstünde daha az düzenleme yapabilme aralığınız vardır.
Proraw ise size en fazla dinamik aralığı ve çok daha fazla detayı sunar ama problemi çok büyük olmasıdır. Muhtemelen aralarındaki farkı bilmiyorsanız proraw kullanmaya ihtiyacaınız yoktur diye düşünüyorum.

Heıf Max ile canlı fotoğraf özelliğini kullanamıyorsunuz. Onu da belirteyim.

Anladım hocam. Fotoğraflar üzerinde düzenleme yapmıyorum, canlı fotoğrafı da kullanmıyorum zaten o zaman heif Max kullanayım.

1714504520447.jpeg

Şu ayarı hangisinde kullanmalıyım peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı