İş yerinden ayrılmalı mıyım?

Alfirk

Kilopat
Bir fabrikada çalışıyorum iki ay oldu. Yaşadığım yerin ve Türkiye'nin iyi fabrikalarından biri.

İki ay kadar farklı bir bölümde çalıştım bugün ise fabrikanın kalbi olan içerde bir bölümdeyim.

İki ay çalıştığım yer fabrikanın biraz dışında çiftlik gibi bir yerdi. Çok sıkı disiplin yoktu her şey rahattı. Ustalar iyiydi. Sadece maaşı düşüktü.

Bugün ise fabrikanın içinde bir bölümdeyim. Fabrikanın kalbi. Sorumluluk disiplin çok fazla. Sudan çıkmış balığa döndüm. Maaşı yüksek prestijli bir yer ama aşırı sorumluluk var yapabilir miyim bilmiyorum? Ustalarda ters sürekli üstüme geliyorlar.

Sizce devam etmeli miyim? Devam etsem hep mutsuz olacağım sanki.

Yoksa işten ayrılıp bir süre işsiz mi kalayım yeni yer bulana kadar?

Dört dörtlük hiçbir şey bulamazsın, ustaların sert ise sende onların dediklerini iyi yap yavaş yavaş sevsinler seni. İşten çıkınca daha mı iyi olacak?

Kendine eziyet etmenin bir mantığı yok ama bence biraz daha şans vermelisin. Belki o ustalar gayet iyi insanlardır, benim de bu tarzda insanlarla tanıştığım oldu. İlk başta sert gibilerdi, sonradan güzel geçti. Disiplinli kişiler genelde böyle oluyor deneyimlediğim kadarıyla. 1-2 ay daha şans ver, huzuru bulamazsan kendine eziyet etme, sevemediğin ortamda verimli çalışman zor.

İşten çıkmak çözüm değil. Çünkü hangi sektördesin bilmiyorum ama yine başka bir işe girdiğinde yine bu tür insanlara denk gelme olasılığın yüksek. Belki daha kötülerine bile denk gelebilirsin.

Bence bunu göz önünde bulundur ona göre karar ver. Umarım iş hayatın rast gider.

Neden çıkacaksın ki. İşlerine gelmiyorlarsa arasınlar yetkilileri kessinler hesabını. Tazminatın olsa da olmasa da onlar kovsun. Gerisi salla gitsin. Benim çalıştığım fabrika da kavga oldu tutanak yedim istemiyorsanız kesin hesabı gidelim dedim. 😏

Yeni konular

Geri
Yukarı