Türkiye'den ayrılmalı mıyım?

Aynı şekilde hocam, ben de Romanya'da 2 hafta staj yaptım. Ondan önce de 1 hafta Barcelona'da farklı ülkelerden insanlarla aynı Erasmus projesindeydim. Özellikle Barcelona, halen daha rüyalarıma girer. Çok güzel günlerdi. Şimdi kendi amacım, yılda en az 2 kez, en az 2 haftalık yurt dışı seyahati gerçekleştirebilecek güce sahip olmak. Temelli gitmek zaman bağlı, ama sanırım gideceğim.

Ben Green Card'ı bekliyorum çıkmazsa da 1-2 seneye giderim Amerika veya Kanada'ya, Kanada'da bizim komşunun kızı yerleşti belki onlar davet ederse giderim, artık yeter yani. Olmadı Almanya'da olur orada babamın kuzeni var.

Şu üniversite bitsin KYK borcu çıksın onu ödeyeyim bir de bedelli askerlik yaptığımda beni burada tutacak bir şey kalmıyor artık.

Hocam hiç o kafada biri değilim bu yaşıma kadar ilk defa düşündüm bunu. Dediğiniz gibi pişman olmamak için iyi bir düşünmem gerekecek galiba.

Evet zaman gerçekten çok hızlı geçti. Tecrübem olmadığı için soruyorum bulunduğun yerde ne iş yapıyorsun mesela, dil öğrenme sürecin nasıldı, nerede kalıyorsun?

IT çalışanıyım, devlet dil öğrenmem için kursa gönderdi ama hala yeterli seviye de akıcı konuştuğumu düşünmüyorum, şu an eve çıkmaya çalışıyorum birkaç ev buldum onlara bakacağım ama şimdilik akrabağlarımın yanındayım.

Staj yoluyla nasıl yurt dışına gittiğin hakkında bilgi verir misin? Çok yardımcı olmuş olursun.

Bence sende gitmelisin hala aklındaysa.

Ne iş yapıyorsun ya da hangi bölümü okuyorsun merak ettim.

Okuduğum alandan kaynaklı stajyer alımı yapıyorlardı. Bende ufaktan başlamak ve deneyim amacıyla gittim.

Hocam nereye gideceksiniz, gittiğinizde nasıl kalacaksınız, gittiğinizde ne yapacaksınız gibi şeyleri düşündünüz mü?
Belli başlı ülkeler kafamda zaten arkadaşım ve akrabamın bulunduğu. Ne yapacağım konusunda fikrim yok işte onu düşünmedim. Türkiyede elimde Finans var ama yurtdışında ne olurum bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı