İşlemci +105 Derece

AYYILDIZ TİM

Kilopat
Yer
NİĞDE
Daha fazla  
Meslek
PÖH
Bilgisayarım yaklaşık 2 haftadır aşırı şekilde oyunlarda FPS düşüşü ve drop yiyordu.
Merak edip MSI Afterburner indirip işlemci sıcaklığıma baktığımda oyundayken maximum 105 dereceyi gördü. (Oyundayken ortalama 104 derecede seyrediyor, boşta iken 75-80 arası seyrediyor). Normalde 100 dereceye gelen bir işemci otomatikman bilgisayar kapanır diye biliyorum. Bunu test etmek amacıyla İşlemci fanını da söküp oyuna girdiğimde 110 dereceyi gördüm ve 5 DKK içerisinde bilgisayar kapandı. Bilgisayarım yaklaşık 7 yaşında eski olduğunun farkındayım. İşlemcinin Termal macununu yenileyeli 2 yıl oluyor. Sorun nedir gerçekten yardıma ihtiyacım var.
Boştayken ve yük altındayken resimleri çektim:

Ekran Alıntısı.PNGYükAltındayken.PNGEkran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıl macun için uzun süre. Tekrar yenilemelisiniz o macunu. Ben her yaz başında macunu yenilerim. Ayrıca işlemcinin ısınmasını kasadaki toz oranı da etkiler. Temizlemeniz gerekiyor olabilir.

2 yıldır termal macun değiştirmemişsin ne bekliyorsun?
Termal macun değiştirip soğutucu bloğunu temizleyin. Durumu paylaşın.

Termal macun değişimi için 2 yıl uzun bir süre. İşlemci fanını söktüyseniz tekrar takmadan önce termal macunu yenilemelisiniz.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
İşlemci fan tırnaklarının özelliği gitmiş sanırım yeni almak gerek.
Kasayı ayda bir temizlerim zaten.
Niğde gibi küçük bir yerde bilgisayar bileşenleri bulmak imkansız gibi bir şey bulsanız bile fahiş fiyatlar istiyor fırsatçılar. Hepsiburada 'dan sipariş ettim işlemci fanı ile termal macun 3 güne gelir. Geldiğinde test ederim durumu paylaşırım.

Son düzenleme:
Niğde gibi küçük bir yerde bilgisayar bileşenleri bulmak imkansız gibi bir şey bulsanız bile fahiş fiyatlar istiyor fırsatçılar. Hepsiburada 'dan sipariş ettim işlemci fanı ile termal macun 3 güne gelir. Geldiğinde test ederim durumu paylaşırım.
Bence gelene kadar bilgisayarı fazla açık tutmayın. Kalıcı bir zarar vermeniz muhtemel.

Vatan var Niğde'de.

Bilgisayarım yaklaşık 2 haftadır aşırı şekilde oyunlarda FPS düşüşü ve drop yiyordu.
Merak edip MSI Afterburner indirip işlemci sıcaklığıma baktığımda oyundayken maximum 105 dereceyi gördü. (Oyundayken ortalama 104 derecede seyrediyor, boşta iken 75-80 arası seyrediyor). Normalde 100 dereceye gelen bir işemci otomatikman bilgisayar kapanır diye biliyorum. Bunu test etmek amacıyla İşlemci fanını da söküp oyuna girdiğimde 110 dereceyi gördüm ve 5 DKK içerisinde bilgisayar kapandı. Bilgisayarım yaklaşık 7 yaşında eski olduğunun farkındayım. İşlemcinin Termal macununu yenileyeli 2 yıl oluyor. Sorun nedir gerçekten yardıma ihtiyacım var.
Boştayken ve yük altındayken resimleri çektim:

Eki Görüntüle 460598Eki Görüntüle 460599Eki Görüntüle 460600
Konuyla alakasız ama hocam oyunu oynuyorsanız +6 M4A1 Quantum ve Pass olan smurf hesap verebilirim. Tek şartım şifre ve kullanıcı adı değişmemeniz.

Vatan var Niğde'de.
Stokta yok orada :D Sordum ne zaman gelir diye ;
Reyon Görevlisi : 1 Ay 'a gelir dedi gelince de açıkta kalmış gibi hemen alıyolar dedi :)
Ucuz bir Termal macun sipariş ettim sistemim pahalı macunları haketmiyor :)
Az kaldı 2 ay'a rx 570 li sistem toplayacam hayırlısıyla
Konuyla alakasız ama hocam oyunu oynuyorsanız +6 M4A1 Quantum ve Pass olan smurf hesap verebilirim. Tek şartım şifre ve kullanıcı adı değişmemeniz.
Hocam Teklifiniz için teşekkürler.
Lakin anlamadığım tek nokta ; Neden böyle bir iyilik yapıyorsunuz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı