İşlemci 62 derece olunca PC kapanıyor

b.bltc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, böyle bir sorunum var. Ne yapmalıyım? FX 8350.

stabilitytest.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak stok fanın termal macununu yenilemeyi dene. Eğer bu da olmazsa yeni bir AM3 işlemci fanı al. Bu sorunu bende yaşadım, yeni bir fan olayı halletti. 20 derece düşüş gördüm.

BIOS ayarlarından tehlikeli sıcaklık 62 derece seçilmiş olabilir. Önce onu bi kontrol edin. 90 derece yapabilirsiniz eğer bu ayar 62'deyse.

İlk olarak stok fanın termal macununu yenilemeyi dene. Eğer bu da olmazsa yeni bir AM3 işlemci fanı al. Bu sorunu bende yaşadım, yeni bir fan olayı halletti. 20 derece düşüş gördüm.
kardeşim stok fan yok 212 evo var termal macunu 1 ay içerisinde 3 kere yeniledim
BIOS ayarlarından tehlikeli sıcaklık 62 derece seçilmiş olabilir. Önce onu bi kontrol edin. 90 derece yapabilirsiniz eğer bu ayar 62'deyse.
onu tam olarak neren ayarlıya bilirim bios içerisinde bulamadım
buldum galiba cpu temperature warning tarzı bişey disible dı 80 yaptım denemek için bir deneyip tekrar bilgi vericem
bios ayarlarını yapınca sorun çözüldü gibi teşekkür ederim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı