İşlemci Arızasında Bip Sesi Çıkar Mı?

Spanoulis

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sadece anakart-psu ve işlemci bağlı. Power'a bastığımda bip sesi yok.

İşlemci arızası olsa bip sesi olur mu?

Buzzer bağlantısı dediğinizi tam bilmiyorum. Ama kasadan gelen power sw-reset sw gibi kablolar haricinde speaker yazan bir kablo var.. Onu anakart üzerinde ki 4 pinli speaker yazan yere taktım.

Edit: Speaker bağlantısı yaptım ama ayrıca harici hoparlör bağlamadım, bağlamam gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek modül Corsair Ram var, takılı olduğu zaman bir bip sesi alamıyorum nitekim ekrana görüntü de gelmiyor. Ram arızası mı diye kontrol etmek için Ram'i çıkarıyorum. Yine ses yok. Yani anakart Ram olmadığı zaman vermesi gereken sesi vermiyor. Lakin işlemciyi deneyemediğim için acaba diyorum sorun işlemci de mi, anakartta mı.. O yüzden işlemci arızalı olsa ram olmadığında anakart vermesi gereken sesi yine verir mi diye sordum.

Anakartta bana kalırsa.

Anakartı aynı gerekçeyle bugün değiştirdim. Yarın olmazsa tekrar gidip deneyeceğim. Yarına kadar da işlemci olayına bir fikir alayım dedim.Çünkü iki anakartta da aynı sıkıntı var değişmeyen tek parça işlemci kaldı. Ne bip sesi alıyorum nede ekrana görüntü geliyor. Aynı sorun olunca işlemciden şüphelendim. Ama burada ki üyeler anakart diyorsa, elbette ki iki anakartta sıkıntı yaratmış olabilir.

Merhaba,
Yeni anakartlar'da bir şeyler değişmedi ise işlemci arızalarında buzzer ses çıkarmama olasılığı çok yüksektir.
Bunu şu şekilde test edebilirsiniz sağlam çalışan sistemden CPU'yu çıkartın o şekilde CPU yok diyerek öten bir anakart bana denk gelmedi.

Anakart sorunu da yaşıyor olabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı