İşlemci ve anakart değişimi sonrası format atılmalı mı?

Beyo_61

Hectopat
Daha fazla  
Anakart ve İşlemcimi değiştireceğim fakat format atmak istemiyorum. 1 tane diskim var ve içinde bir sürü şey var. Bunları tekrar yüklemeye kalksam çok zamanımı alır. Sizce format atmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kullanıyorsan şöyle bir seçenek var (diğer sürümlerde varmı bilmiyorum): Kişisel verilerin saklanıyor yani silinmiyor sadece Windows ve programlar silinip Windows kendini yeniden yüklüyor.

Çok bilgim yok ama atmalı. Konu açarak soru sorabilirsiniz.

Evet atılmalı. Fakat ben yeni driverları yükledikden sonra sorun olacağını düşünmüyorum. Ama Media Creation Tool'da "kişisel verilerimi sakla" adlı bir seçenek vardı sadece Windows yeniden kuruluyor onu deneyebilirsin.

Windows 10 kullanıyorsan şöyle bir seçenek var (diğer sürümlerde var mı bilmiyorum): Kişisel verilerin saklanıyor yani silinmiyor sadece Windows ve programlar silinip Windows kendini yeniden yüklüyor.

Evet atılmalı. Fakat ben yeni driverları yükledikden sonra sorun olacağını düşünmüyorum. Ama Media Creation Tool'da "kişisel verilerimi sakla" adlı bir seçenek vardı sadece Windows yeniden kuruluyor onu deneyebilirsin.

O zaman bunu deneyebilirim.

Bildiğim kadarıyla her Windows kendi donanımlarını eskiden kendine göre ayarlar. Ama yeni taktığın zaman ayarları kendine göre optimize ederken çakışma olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı