İşlemcinin sürekli yüksek sıcaklıkta çalışması zarar verir mi?

fospypoppy

Hectopat
Ben gece gündüz PC'yi oyunda açık tutuyorum. Farm yapıyor, ekran kartı sıcaklığı 43 44 derecelerde geziyor fan çalışmadan ama işlemcim stok soğutucuyla en düşük 75 derecede çalışıyor çok hafif bir oyun olmasına rağmen. Bu uzun vadede sorun olur mu? İşlemcinin ömrünü kısaltır mı?

Ben gece gündüz PC'yi oyunda açık tutuyorum. Farm yapıyor, ekran kartı sıcaklığı 43 44 derecelerde geziyor fan çalışmadan ama işlemcim stok soğutucuyla en düşük 75 derecede çalışıyor çok hafif bir oyun olmasına rağmen. Bu uzun vadede sorun olur mu? İşlemcinin ömrünü kısaltır mı?
Maksimum ne kadar oluyor? Oyunda ortalama 75 dereceyse normal.

Hocam işlemcinin minimum 75 derecede çalışması uzun vadede zarar verebilir veya ömrünü kısaltabilir, 6 ay ile 1 yıl arasında termal macun değişimlerini yapıp eğer imkanınız varsa daha iyi bir soğutucu gan alırsanız sıckalığı ciddi derecede düşürebilirsiniz, ayrıcada oyunun grafiklerini kısmayı denediniz mi? Veya arkada başka bir program çalışıyor mu?

Hocam işlemcinin minimum 75 derecede çalışması uzun vadede zarar verebilir veya ömrünü kısaltabilir, 6 ay ile 1 yıl arasında termal macun değişimlerini yapıp eğer imkanınız varsa daha iyi bir soğutucu gan alırsanız sıckalığı ciddi derecede düşürebilirsiniz, ayrıcada oyunun grafiklerini kısmayı denediniz mi? Veya arkada başka bir program çalışıyor mu?
Termal macun değişme zamanı geldiğinde direkt kule tipi soğutucu almayı düşünüyorum. Oyunun grafiklerini kıstım hatta cpu saver diye bi ayar var onu da açtım. Pcyi kullanıyorken arkada bir şeyler yapıyorum oyun oynuyorum bazen ama gece açıkken tek oyun açık kalıyor.

İşlemci sıcaklık ile zarar görmez merak etmeyin. 105 derecede boşuna kapanmıyor sistem. Stok soğutucuyla o sıcaklık normal olabilir. Sistem bileşenlerinizi yazarsanız daha detaylı bilgi verebilirim.

Geri
Yukarı