İşletim Sistemi için SSD Önerisi

okansen14

Hectopat
Yeni sistem topluyorum. Bütçe sıkışık olduğundan şimdilik 250GB SSD alacağım ileride ekleme yapmak için. M.2 SSD ile SATA SSD arasında Windows’ta çok hız farkı olur mu acaba? M.2 için Kingston A2000, SATA için Patriot Burst düşünüyorum. Sizce 130-140TL fark vermeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA SSD ve NVMe SSD arasında Windows ve oyun yüklenmeleri konusunda fark çok az.

Amaç render vs. değil de NVMe SSD almaya gerek yok.

Bütçe yetiyorsa tavsiyem:

Ya da:

SATA SSD'ler 550 mb/s civarı hızlara ulaşıyor NVMe'ler 2000 mb/s civarı hızlara ulaşabiliyor seçim sana kalmış ben şahsen M.2'yi tercih ederim. Fakat yükleme sürelerinde belirgin bir hız olmuyor :D

Çok fark olmaz, sata alınız.
SATA SSD ve NVMe SSD arasında Windows ve oyun yüklenmeleri konusunda fark çok az.

Ya da:

SATA SSD'ler 550 mb/s civarı hızlara ulaşıyor NVMe'ler 2000 mb/s civarı hızlara ulaşabiliyor seçim sana kalmış ben şahsen M.2'yi tercih ederim. Fakat yükleme sürelerinde belirgin bir hız olmuyor :D
Sayısal olarak fark büyük ama pratikte fark az ise SATA tercih edeceğim o zaman. Teşekkür ederim.

Yeni sistem topluyorum. Bütçe sıkışık olduğundan şimdilik 250GB SSD alacağım ileride ekleme yapmak için. M.2 SSD ile SATA SSD arasında Windows’ta çok hız farkı olur mu acaba? M.2 için Kingston A2000, SATA için Patriot Burst düşünüyorum. Sizce 130-140TL fark vermeye değer mi?
Bence bunu alabilirsin:
Ya da bu arkadaşın önerilerini:

Ya da:

Kullanmayana öyle her ürün kronik sorunludur! Birkaç kişiye sorunlu ürün gönderildi diye kınanamaz. Marka takıntılığınız varsa paranıza acımayın kardeşim. Dolar olmuş 8.5.

Geri
Yukarı