İSS Önerisi 2020

Millenicom bugün devamlı arıyor, Türk Telekom hariç bütün firmaları kötülüyor. Devlete vergi vermemesi mi, hizmet verenler yok demeleri, arayınca muhatap olamazsınız demeleri mi ve daha ucuzu fixnet var 55 TL falan filan hep kötülediler. Bana yüksek fiyat çekiyorlar, bende diyorum aynı fiyat için arayacaksanız devamlı rahatsız etmeyin diyorum. Sonu biri aradı ben konuşayım belki kararınızı değiştiririm dedi. Bende baktım halen aynılar sonra yüzüme kapadılar direk telefonu. Millenicom'dan uzak kalmanın sebeplerinden biri oldu. Netspeed daha uygun paket sundu falan filan diyordum belki düşürürler dedim, yok adamlar hep tersliyorlar ve diğer firmaları kötülüyorlar.(Türknet, Kablonet, Fibernet...vs.) Telefonu kapatmadan önce dediğim şey, ben forumlarda teknik olarak takılıp yardım alıyorum ve az çok firmalar hakkında bilgim var dediğim anda kapadılar.

Millenicom bugün devamlı arıyor, Türk Telekom hariç bütün firmaları kötülüyor. Devlete vergi vermemesi mi, hizmet verenler yok demeleri, arayınca muhatap olamazsınız demeleri mi ve daha ucuzu fixnet var 55 TL falan filan hep kötülediler. Bana yüksek fiyat çekiyorlar, bende diyorum aynı fiyat için arayacaksanız devamlı rahatsız etmeyin diyorum. Sonu biri aradı ben konuşayım belki kararınızı değiştiririm dedi. Bende baktım halen aynılar sonra yüzüme kapadılar direk telefonu. Millenicom'dan uzak kalmanın sebeplerinden biri oldu. Netspeed daha uygun paket sundu falan filan diyordum belki düşürürler dedim, yok adamlar hep tersliyorlar ve diğer firmaları kötülüyorlar.(Türknet, Kablonet, Fibernet...vs.) Telefonu kapatmadan önce dediğim şey, ben forumlarda teknik olarak takılıp yardım alıyorum ve az çok firmalar hakkında bilgim var dediğim anda kapadılar.
Fiber altyapınız varsa, Superonline almaktansa Millenicom alınır. Rekabet yasaları gereği uygun fiyatlı tarife sunma hakları var. Superonline altyapısı ile başlığındaki tarifelerine geçilir. superonline'dan çok daha ucuz. Diğerleri hepsi aynı zaten.

Millenicom bana VDSL portu açsın bakarız. Diğer türlü fahiş fiyatla ADSL almam onlardan. Zaten aynı fiyatı ve uygunu Türk Telekom sundu. Neden devamlı Türk Telekom örneğini veriyorum, Çünkü; Maalesef altyapı onun var ve onun altyapısını kullanan daha uygun net arıyorum. Adamın kendi altyapısı olursa ben zaten kurtulmak isterim Türk Telekom altyapısından. Başka firma aynı hızı aynı fiyata veya daha pahalı fiyat çekerse, o zaman Türk Telekom kullanmaya devam ederim. En azından kendi altyapısı bir sorun olursa kendi altyapısını düzeltecek.

Şuan Netspeed yattı aklıma, ADSL daha uyguna firma varsa ve kullanan varsa öneri alabilirim. Bu konu ben dahil herkese yardımcı olacaktır. VDSL portu açmaları aylar sürebilir diyorlar başka firmalar ondan ADSL bakıyorum maalesef. Yalın internet olacak ve sabit telefon hattı yok. Büyük şehirde oturduğum halde ve aktif bir istasyon mahallesinde olduğum halde diğer firmaların altyapıları yok. O yüzden önerirken ADSL paketi uyguna veren varsa güzel olur.

Son düzenleme:
16MBps fazla para vermek istemiyorum açıkçası. O fiyata fiber kullananları görünce ister istemez üzüntü duyuyorum.

Ben NetSpeed'den uzak durmanı öneririm. Evet verdikleri internet güzel ama bir problem yaşarsan sürüm sürüm sürünüyorsun.

Ben FiberOptik altyapı kullanıyorum, kağıt üstünde şehirde kaliteli altyapılardan birisi ancak 1 yılı aşkın süredir ne stabil bir internet alabildim ne de ping değerim düzeldi. Defalarca arıza kaydı açtırdım ama maalesef hiçbir şey değişmedi.

Ben NetSpeed'den uzak durmanı öneririm. Evet verdikleri internet güzel ama bir problem yaşarsan sürüm sürüm sürünüyorsun.

Ben FiberOptik altyapı kullanıyorum, kağıt üstünde şehirde kaliteli altyapılardan birisi ancak 1 yılı aşkın süredir ne stabil bir internet alabildim ne de ping değerim düzeldi. Defalarca arıza kaydı açtırdım ama maalesef hiçbir şey değişmedi.

Türk Telekom'da problem yaşadım ve sürüm sürüm süründüm. Kutuyu yeniledik ondan sonra arıza durumu yok, olsa dahi apartmanda net kullanan çok bir şekilde halledilir. Ben zaten müşteri hizmetlerle muhattap olmam. Belki altyapın da sorunlar var, baksana diğer altyapıya geçmişsin onda da problem yaşıyorsun. Sorun yaşarsam iptal ettirim.

Başka bu fiyatlarda İSS varsa öneri alabilirim.
@SunSet ben kullanıyorum. Şuan alabileceğin en ucuz 16 Mbps interneti veriyor Netspeed. 1 sene taahhüt verirseniz ne fiyat artmasından etkileniyorsunuz ne de aktivasyon ücreti veriyorsunuz.
Dostum sana modem kirasıyla ilgili mesaj geldi mi?

Son düzenleme:
Türk Telekom'da problem yaşadım ve sürüm sürüm süründüm. Kutuyu yeniledik ondan sonra arıza durumu yok, olsa dahi apartmanda net kullanan çok bir şekilde halledilir. Ben zaten müşteri hizmetlerle muhattap olmam. Belki altyapın da sorunlar var, baksana diğer altyapıya geçmişsin onda da problem yaşıyorsun. Sorun yaşarsam iptal ettirim.

Başka bu fiyatlarda İSS varsa öneri alabilirim.

Dostum sana modem kirasıyla ilgili mesaj geldi mi?

Ben ise nedense Türk Telekom'dan memnun kaldım. Aldığım değerler TürkTelekom'da gayet güzeldi. Tabi bu 2017 yılı için geçerli, şuan ise bilemem.

Altyapı sorunum da olabilir, bunu da belirttim ancak yine çözüm yok. Yine karar sana kalmış.

Bu arada, halen netspeed kullanıyorum ve o modem kira ücreti bana da geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı