İstanbul Bebek'te skandal görüntü

Gelenlerin çoğu zaten erkek, ülkede iç savaş çıkması için kasıtlı olarak getiriyorlar bu insanları.

Siz bir Türk vatandaşıysanız önce kendi halkınızı düşünmek zorundasınız. Başka bir milletin sorunlarıyla değil. Türk halkı çöpten yemek topluyor.
Aslında bu konuda aşırı haklısın. Eskiden yardım alıyorduk çocuk başı 300TL falan bir kaç sene öncesine kadar ama Suriyeliler geldikten sonra yardımlarımız kesildi. Antalya'da meslek lisesinde okuyan sanırım 500 Suriyeli öğrenci 5 yıldızlı otelde festival yaptı ve bunu MEB ayarladı hem de parasını verdi, Türk öğrencisi olarak 9 senedir okuyorum, hani bana festival falan? Veya Konya'da mültecilere toplu taşıma ücretsiz bana niye yok ben bu ülkenin vatandaşı ve öğrencisi değil miyim? İktidar partisi son yıllarda aşırı bozdu, her türlü mülteciyi alıyor, ekonomiyi yönetemiyor, üstüne de mültecilere Türklerden daha iyi davranıyor. Mültecilere ayrımcılık yapılmasını savunuyorum diye AKP'li de değilim mülteci de seviyor değilim. Keşki ülkemde mülteci olmasa ama var işte, Suriyeli ve Afgan kadınların gelmesi normal ama erkekler gelmemeli, gitsinler savaşsınlar özgürlük için. Zaten dediğim gibi Pakistanlılar hiç gelmesin.

@cinar_yasarrr hocam sizin hakkınızı bakın böyle yiyorlar. Gerçekten de böyle yapıyorlar. Ben bir kere görmüştüm, suriyeli bir kadın bir sürü erzağı kendi arabasına koyuyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@cinar_yasarrr hocam sizin hakkınızı bakın böyle yiyorlar. Gerçekten de böyle yapıyorlar. Ben bir kere görmüştüm, suriyeli bir kadın bir sürü erzağı kendi arabasına koyuyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Vay be! Kesin mi Suriyeli?

@cinar_yasarrr hocam sizin hakkınızı bakın böyle yiyorlar.

Bize devletten bayağı bir zamandır Ramazan Kolisi gelmedi. Biliyorum bu durumları aslında, ne kadar mülteci istemesem de ırkçılık yapmak istemiyorum, ama gitmelerini istiyorum. Sadece siyahi saat satıcı abilerim kalsın, onlar candır.

@cinar_yasarrr hocam vatanınıza göz dikenlere karşı sesinizi çıkartmak asla bir ırkçılık değildir. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir!

Bu insanların ülkesinde savaş bitti, ve yönetim bunları zaten affetti. Ülkelerine geri dönmesini istemek, bir ırkçılık değildir.

@cinar_yasarrr hocam vatanınıza göz dikenlere karşı sesinizi çıkartmak asla bir ırkçılık değildir. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir!
Vatanımıza göz dikmiyorlar ki hocam, yaşantılarını burada sürmek istiyorlar. Bazıları mecburiyetten, bazıları ise daha iyi ve sağlıklı bir hayat için.

Aslında bu konuda aşırı haklısın. Eskiden yardım alıyorduk çocuk başı 300TL falan bir kaç sene öncesine kadar ama Suriyeliler geldikten sonra yardımlarımız kesildi. Antalya'da meslek lisesinde okuyan sanırım 500 Suriyeli öğrenci 5 yıldızlı otelde festival yaptı ve bunu MEB ayarladı hem de parasını verdi, Türk öğrencisi olarak 9 senedir okuyorum, hani bana festival falan? Veya Konya'da mültecilere toplu taşıma ücretsiz bana niye yok ben bu ülkenin vatandaşı ve öğrencisi değil miyim? İktidar partisi son yıllarda aşırı bozdu, her türlü mülteciyi alıyor, ekonomiyi yönetemiyor, üstüne de mültecilere Türklerden daha iyi davranıyor. Mültecilere ayrımcılık yapılmasını savunuyorum diye AKP'li de değilim mülteci de seviyor değilim. Keşki ülkemde mülteci olmasa ama var işte, Suriyeli ve Afgan kadınların gelmesi normal ama erkekler gelmemeli, gitsinler savaşsınlar özgürlük için. Zaten dediğim gibi Pakistanlılar hiç gelmesin.
Yanlış bilgi olmasın diye düzeltiyorum. O parayı devlet karşılamadı, Avrupalı devletler karşıladı fakat neden MEB düzenliyor acaba. Adaptasyondur canım tabi. Avrupaya gitmesinler ya.

Vatanımıza göz dikmiyorlar ki hocam, yaşantılarını burada sürmek istiyorlar. Bazıları mecburiyetten, bazıları ise daha iyi ve sağlıklı bir hayat için.

Yiyeceklere ve içeceklere neden arapça yazıyorlar? Bunlar savaş mağduru ve geçici olarak ülkemizde yaşamıyorlar mı?

Doktorlarımız patır patır istifa ediyor, yerlerine suriyeli doktor atıyorlar.

Neredeyse her yerde arapça tabela var. Resmi kurumlarda bile var.

Bazı illerde azınlık bile olduk.

Yanlış bilgi olmasın diye düzeltiyorum. O parayı devlet karşılamadı, Avrupalı devletler karşıladı fakat neden MEB düzenliyor acaba. Adaptasyondur canım tabi. Avrupa'ya gitmesinler ya.
Cumhuriyet'in internet sitesinden okudum ve Avrupa'nın karşıladığı bilgisi verilmemişti. Eğer öyle ise klasik muhalefet partisi gazetesi işte algı yapıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı