İyi bir üniversite kazanmak için dershane şart mı?

Çevre psikolojisine aldanma. Tam tersine dershaneye gitmektense evde kendi programını yaparak kat kat daha iyi sıralama elde edebilirsin. Eğer imkanın varsa dershanenin denemesine yazılmanı, yoksa da yapılan Türkiye geneli sınavlarına katılmanı öneriyorum.

Kolaysa o sınava girsin. SAT sınavı mesela.
Abartıyorsun kardeşim. Alt tarafı kutucuklar işaretleyeceksin. Önüne seçenekler konuyor. Tahmin ile bile kazanırsın rahatlıkla. Yurt dışında öyle bir şey yok. Cevabı kendin yazacaksın ve gramer hatası olmayacak. Sizin sınavlar çocuk oyunu. Onu bile beceremiyorsunuz. Çok yazık.

Abartıyorsun kardeşim. Alt tarafı kutucuklar işaretleyeceksin. Önüne seçenekler konuyor. Tahmin ile bile kazanırsın rahatlıkla. Yurt dışında öyle bir şey yok. Cevabı kendin yazacaksın ve gramer hatası olmayacak. Sizin sınavlar çocuk oyunu. Onu bile beceremiyorsunuz. Çok yazık.
SAT sınavı test şeklinde. Bari sallamadan konuşun.
Hem beni şu anlık girenler kadar fazla ilgilendirmiyor. Bir kaç senem var daha.

Hocam size şu örneği vermek istiyorum: Ben fen lisesinden mezun oldum bu sene. Ben 9. sınıfken bir abimiz vardı yurtta. Adam sadece okula gitti ve yurtta çalıştı. 2019 senesinde 4552. oldu. En iyi dershane de olsa iş gene sizde bitecek.

Geri
Yukarı