YKS için dershane şart mı?

Bence meslek veya imamhatipli iseniz kesinlikle değmez. Kendiniz çalışmanız daha iyi olur ama Anadolu veya fen lisesindeyseniz bariz etki yaratıyor.(4 yıllık ve sıralama yapanlar için birebir)
Not: 3 ay dershaneye gitmiştim hiçbir etkisi olmadı. Önceki girdiğim 2020 yılının sınavı net olarak daha fazlaydı geçen yılda sıralama TYT için iyi oldu.

Bence meslek veya imamhatipli iseniz kesinlikle değmez. Kendiniz çalışmanız daha iyi olur ama Anadolu veya fen lisesindeyseniz bariz etki yaratıyor.(4 yıllık ve sıralama yapanlar için birebir)
Not: 3 ay dershaneye gitmiştim hiçbir etkisi olmadı. Önceki girdiğim 2020 yılının sınavı net olarak daha fazlaydı geçen yılda sıralama TYT için iyi oldu.
eşit ağırlıkta 120 bine girmek gibi bir hedefim var ama dershane çok pahalı olduğu için de gitmek istemiyorum. Ne düşünüyorsun ?

Eşit ağırlıkta 120 bine girmek gibi bir hedefim var ama dershane çok pahalı olduğu için de gitmek istemiyorum. Ne düşünüyorsun?

Eğer bu dönem kendinizi deneyip diğer yıl daha iyisini yaparım diyorsanız YouTube vb platformlardan ders videosu izleyerek yapabilirsiniz. Ha şöyle de bir olay var. Eğer ilinize bağlı kaymek(Kayseri mesleki eğitim kültür aş) gibi yerler varsa oradan da ders alabilirsiniz ya da okulunuz eğer mezunlardan sınıf oluşturabiliyorsa veya 12.sınıflarla denk getirip ders verebiliyorsa da olur. Ben pandemi başlamadan önce tekrardan okul kursuna gidecektim ancak sistem değişti bir şeyler oldu. Öyle gitmek durumunda kaldım ve ailem biraz baskı yapmıştı. Dershane cidden para tuzağı olan bir yer. Bazı hocaları atanamamış olup dersi anlatırken yangından mal kaçırır gibi anlatıyor. Hiçbir şey anlamıyorsunuz(matematik dersinde öyleydi) eğer kendinize güveniniz tam ise dediğim gibi ilçelerin eğitim yerleri de dershane kadar eğitim veriyor. Hatta kitap ve deneme dışında pek ücret aldıklarını bilmiyorum.

Şart değil, çoğu kişi dershanenin çok gerekli olduğunu düşünür ancak günümüz şartlarında da düşünecek olursak fiyatları da düşük değil. Oldukça pahalı ve boşa zaman kaybı bana göre. Bir kişi YouTube üzerinden ders planlamasını yapıp dershaneye vereceği parayla kitap alır, dershanenin de denemelerine yazılırsa kat kat daha faydalı olur zaten. Her kitabın video çözümü de var, yapamadığınız sorulara oradan bakarsınız.

Şart değil, çoğu kişi dershanenin çok gerekli olduğunu düşünür ancak günümüz şartlarında da düşünecek olursak fiyatları da düşük değil. Oldukça pahalı ve boşa zaman kaybı bana göre. Bir kişi YouTube üzerinden ders planlamasını yapıp dershaneye vereceği parayla kitap alır, dershanenin de denemelerine yazılırsa kat kat daha faydalı olur zaten. Her kitabın video çözümü de var, yapamadığınız sorulara oradan bakarsınız.
Aynı fikirdeyim hocam dershaneye giden çok arkadaşım var. İçlerinden biri hiçbir işe yaramıyor diye dershaneyi bıraktı geçen dönem. Bütün iş kişide bitiyor, çalışıp çalışmamasına bakıyor.

Geri
Yukarı