İyi sıralamalı sözel bölüm vs düşük sıralamalı eşit ağırlık bölümü

Worthy77

Decapat
Daha fazla  
İyi sıralamalı bir sözel bölüm veya düşük sıralamalı bir eşit ağırlık bölümü ikileminde kalınırsa sizce hangisi tercih edilmelidir?

(Not: Öğretmenlik bölümleri dışında)
(Ek: Mezuna kalmak gibi bir niyetim yok)

Son düzenleme:
Böyle bir karar verilemez. Hangi bölüm, hangi okul, iyi sıralama derken kaç, ortalama sıralama kaç vb. vb. Böyle matematiksel karşılaştırmalar ile hiçbir yere varamazsınız.

Sözel bölümler biraz daha tek odaklı yani demek istediğim yönetim bilişim sistemler eşit ağırlıkta ve girdiğinde 6-7 iş pozisyonu yaratırken bu pozisyonlar kodlama, organizasyon, veri ekibi gibi değişiyor sözeldeki mesleklerde ise daha çok ilgi alanına kayan bölümler var. Tarih, sinema, medya gibi bölümlere girdiğinde o alandaki pozisyonlarda da birkaç tane var ama ana başlığı altında olduğu için bölümü sevmen lazım. Eğer sevdiğin bir alana yönelikse sözelden tercih etmeni öneririm.

Eşit ağırlık: 100k.
Sözel: 20k.
Ben radyo, TV ve sinema bölümünü sevdiğim ve yapmak istediğim için seçtim.

İyi sıralamalı bir sözel bölüm veya düşük sıralamalı bir eşit ağırlık bölümü ikileminde kalınırsa sizce hangisi tercih edilmelidir?

(Not: Öğretmenlik bölümleri dışında)

İyi ve kötü sıralamadan kastınız nedir?

Mesela Eşit ağırlıkta ilk 200K veya sözelde ilk 30K iyi sıralama diye nitelendiriyorum.
Fakat Eşit ağırlık 450-500K gibi bir sıralama gelirse ve sözelde ilk 30K sıralaması
(Tabii bu iyi kötü nitelemesi kişiden kişiye değişebilir)

Sözel bölümler biraz daha tek odaklı yani demek istediğim yönetim bilişim sistemler eşit ağırlıkta ve girdiğinde 6-7 iş pozisyonu yaratırken bu pozisyonlar kodlama, organizasyon, veri ekibi gibi değişiyor sözeldeki mesleklerde ise daha çok ilgi alanına kayan bölümler var. Tarih, sinema, medya gibi bölümlere girdiğinde o alandaki pozisyonlarda da birkaç tane var ama ana başlığı altında olduğu için bölümü sevmen lazım. Eğer sevdiğin bir alana yönelikse sözelden tercih etmeni öneririm.

Eşit ağırlık: 100k.
Sözel: 20k.
Ben radyo, TV ve sinema bölümünü sevdiğim ve yapmak istediğim için seçtim.
İletişim Fakültesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Ayrıca yazacak olursam iletişim tasarımı yazmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Mesela Eşit ağırlıkta ilk 200K veya sözelde ilk 30K iyi sıralama diye nitelendiriyorum.
Fakat Eşit ağırlık 450-500K gibi bir sıralama gelirse ve sözelde ilk 30K sıralaması
Eşit ağırlık olsa ne okuyacaksınız? Sözel olsa ne okuyacaksınız? Ne diyelim biz şimdi size?

Mesela eşit ağırlıkta ilk 200k veya sözelde ilk 30k iyi sıralama diye nitelendiriyorum.
Fakat eşit ağırlık 450-500k gibi bir sıralama gelirse ve sözelde ilk 30k sıralaması.

İletişim fakültesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Ayrıca yazacak olursam iletişim tasarımı yazmayı düşünüyorum.

İletişim fakültesi hakkında maalesef iyi/kötü, şöyle böyle diyebileceğim bir bilgim yok. Şahsen ben hukuk ve yönetim bilişim sistemleri istiyordum ama bu en yüksek EA bölümleri olduğu için (%50 istemiyordum) 100KDA bile çok seçenek olmuyor. Denizcilik işletmeleri de örneğin piri reis üniversitesinde 90k sıralama istiyor. 400-500k işe girdiğinde şahsen 30k sözele yönelirdim ama dediğim gibi bence istek, hobi meselesi olmalı, seni sıkan bir 4 yıl içine girmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı