İzinsiz çekilen görüntüye dava açma

deniz19guzel07

Decapat
Daha fazla  
İyi akşamlar dostlarım, uzun süre sonra geri döndüm :D Konu şu ki Google Maps'in "street view" özelliğini kullanırken bir yakınımın görüntüsünün sansüre uğramadan ve izinsiz street view üzerinde paylaşıldığını gördüm. Şimdi biz bu mesele için dava açsak kazanabilir miyiz, kazansak tahmini ne kadar tazminat alırız, bu işlerden anlayan varsa cevaplayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar dostlarım, uzun süre sonra geri döndüm :D Konu şu ki Google Maps'in "street view" özelliğini kullanırken bir yakınımın görüntüsünün sansüre uğramadan ve izinsiz street view üzerinde paylaşıldığını gördüm. Şimdi biz bu mesele için dava açsak kazanabilir miyiz, kazansak tahmini ne kadar tazminat alırız, bu işlerden anlayan varsa cevaplayabilir mi?
Dava açabiliyorsun. Çekilen yakınının kimliği kendisi ve goggle street fotoğrafını yanına almalısın. Adalet sarayı daha hızlı çözer.

Tazminat alamazsınız, sizin yüzünüzü sansürlerler bu.

Hocam yurt dışında da olsa kanunen bayağı hak ederdiniz fakat Türkiye’de kale bile almazlar maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Millet olarak nereden para kazanacağımızı şaşırmış vaziyetteyiz... Kardeşim adamlar yakınının mahrem alanında mı çekim yapmış hayırdır ne olmuş yani? Sokakta yürüyen bir A kişisi adamların umrunda mı sence?

Google: Tamam.

Tazminat alsan bile Google'ın çerez parasına dahi denk gelmez.
Onun çerez parası bizim kaç aylık maaşımız, sen düşün.
Millet olarak nereden para kazanacağımızı şaşırmış vaziyetteyiz... Kardeşim adamlar yakınının mahrem alanında mı çekim yapmış hayırdır ne olmuş yani? Sokakta yürüyen bir A kişisi adamların umrunda mı sence?
Sokak değil, direk camdan gözüküyor, görüntü yakınım evin içindeyken, özel alanında çekilmiş, benim için işin sadece para boyutu değil yakınımın o durumda görüntülenip tüm dünyaya açık bir sistemde buzlanmadan paylaşılması rahatsız edici bir şey.
Tazminat alamazsınız, sizin yüzünüzü sansürlerler bu.
Benim bi arkadaşın paylaştığı fotoğrafında arkadan geçen ve yüzü gözüken bir kişi davayla 20k civarı tazminat almıştı, bu işler biraz gelişti diye duydum, bir de bizim dava açma sebebimiz bu kadar absürt değil :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı