KabloNet memnuniyeti

Oğuz26

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Superonline taahhütüm 1 ay sonra bitiyor ve hız olarak fiyatı daha uygun olan Kablonet'e geçmek istiyorum. 100 Mbps ve film paketi olan tarifleri 100 TL civarında. Ankara'da kullanan olumsuz bir durum yaşayan var mı? Bir de Kablonet'e geçerken nelere dikkat etmeliyim, olumsuz yönleri neler? Modem konusunda sorun yaşayan birçok kişi gördüm, tavsileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı pakete sahibim. Akıllı sınırsız olması kötü. Onun haricinde 100 Mbps değil tam. 70-80 arası. Ve akşam 7'den gece 12'ye kadar 25 Mbps kullanıyorsunuz. Ama kendim memnunum. Film kanalları bence kötü. Hepsinin Beyaz TV'den izleyebiliyoruz zaten. Film paketi gerkesiz olmuş. Modemi iyi sıkıntı yapmadı bizde.

Yeni modemleri nasıl bilmiyorum. Ankara'da yaşamıyorum ama memnunum. Benim kullandığım paketin aynısı galiba. 19-24 saatleri arası 25 Mbps oluyor. Akıllı sınırsız olarak geçiyor bu durum. Dedikleri hızı yaklaşık olarak verebiliyorlar.

Erzincan'da 2 sene boyunca Kablonet kullandım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. İnternet gayet stabil idi. Şu anda bulunduğum bölgede Kablonet altyapısı yok, verdikleri modemi ethernet switch olarak kullanıyorum.
Edit: Paketim 25 mbps idi ve VPN ile bazen 50 mbps alabiliyordum.

Hem 50Mbps, Hem de 100Mbps paketlerini iki farklı yerde kullanıyorum. 50Mbps olanı 3 yıl önce, 100Mbps olanı 1 ay önce bağlattım. Gayet memnunum. 1 kere bile müşteri hizmetlerini aradığımı hatırlamıyorum. Tek dikkat etmen gerek şey 19:00-00:00 arası hız düşüyor.

Kablonet kullanıyorum yaklaşık 10 yıldır. 1 defa modem değişti Docsis 3.0 geldiği vakit. 100 Mbps (19:00 - 00:00 arası 25 Mbps)+TV 89 TL ödüyorum. Çok nadir (6 ayda 1 defa) jitter artıyor modemi aç kapa yaptığım zaman düzeliyor. Kayseri'de oturuyorum.

Ben yıllardır keçiören’de kullanıyorum ve çok memnunum. Bir keresinde binadaki kutuda sorun olmuştu aynı gün gelip halletmişlerdi. Modem konusunda da gönderdikleri modemi kullanıyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Aynı pakete sahibim. Akıllı sınırsız olması kötü. Onun haricinde 100 Mbps değil tam. 70-80 arası. Ve akşam 7'den gece 12'ye kadar 25 Mbps kullanıyorsunuz. Ama kendim memnunum. Film kanalları bence kötü. Hepsinin Beyaz TV'den izleyebiliyoruz zaten. Film paketi gerkesiz olmuş. Modemi iyi sıkıntı yapmadı bizde.
Sizin adınıza üzüldüm. Ortalama olarak 95 Mbps alıyorum. Hız testi yaptım ve bu değerleri aldım.
Ekran Alıntısı.PNG

Wifi 5GHZ destekleyen modemi almanız iyi olur en güncel modemi. 7 yıldan fazla bir süre kullandım çok memnunum. Akşamları 25Mbps hızına düşüyor onun dışında bir sıkıntısı yok. Arıza vs olduğunda da hemen çözüyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı