Kablonet vs. TurkNet Türk Telekom fiber

Eğer online oyun oynayacaksanız Kablonet sadece işkence olur, ADSL ile bile milletin 38 ping aldığı sunucuda daha yüksek ping alırsınız, ki bahsettiğim sunucu Viyana sunucusu bayağı yakınken daha yüksek ping alırsınız yani, online oyunla işiniz yoksa sadece hızsa önemli olan Kablonet düşünülebilir.

Ping değerinin bu kadar yüksek olduğu bilgisi acaba nereden çıktı? Ping değerleri güzel ben zaten 10 yıldır Türksat müşterisiyim ve sınırsız 100Mbps paket kullanıyorum ping değerlerim Almanya'da olan sunucuda 100 ve 100 ping kötü değil. Yaptığın şey açık fanboyluk kafandan atma bilgilerle.

Eğer online oyun oynayacaksanız Kablonet sadece işkence olur, ADSL ile bile milletin 38 ping aldığı sunucuda daha yüksek ping alırsınız, ki bahsettiğim sunucu Viyana sunucusu bayağı yakınken daha yüksek ping alırsınız yani, online oyunla işiniz yoksa sadece hızsa önemli olan Kablonet düşünülebilir.
Yanlış bilgi. 6 senedir kullanıyorum böyle bir problem olmadı.

Ping değerinin bu kadar yüksek olduğu bilgisi acaba nereden çıktı? Ping değerleri güzel ben zaten 10 yıldır Türksat müşterisiyim ve sınırsız 100Mbps paket kullanıyorum ping değerlerim Almanya'da olan sunucuda 100 ve 100 ping kötü değil.
Yalnız ben ADSL ile 56 ping alıyorum Almanya ya, ayrıca 100 ping ile ciddi seviyede rekabetçi oyun oynadınız mı hiç, sadece yaşayan bilir.
CMD->ping vie.valve.net deneyebilir misiniz? Yanlış bilgiyse düzeltmiş olurum hem.

Yalnız ben ADSL ile 56 ping alıyorum Almanya'ya, ayrıca 100 ping ile ciddi seviyede rekabetçi oyun oynadınız mı hiç, sadece yaşayan bilir.

ADSL ile 56 ping mi? Böyle bir fanboyluk ve Türksat kötülemesi görmedim ben hayatımda ve söylediğin bilgilerde deneyim yaşamadan kafadan attığın saçma bilgiler.

Kablonet yapısı gereği yoğun kullanımlarda gerek bant genişliği düşüşü gerekse gecikme süresinde artma görünüyor. Fiber kullanımda böyle bir problem yok pop noktası şişmediği sürece sorun yaşanmaz. Siz problem yaşamıyorsanız şanslısınız, çevrenizde fazla kablonet kullanan yok. Ama bu demek değil ki Kablonet > Fiber.

ADSL ile 56 ping mi? Böyle bir fanboyluk ve Türksat kötülemesi görmedim ben hayatımda ve söylediğin bilgilerde deneyim yaşamadan kafadan attığın saçma bilgiler.
1612867650159.png

İlk sunucu Valve Viyana sunucusu, ikincisi internetten Frankfurt server IP yazarak bulduğum bir IP.

Yalnız ben ADSL ile 56 ping alıyorum Almanya'ya, ayrıca 100 ping ile ciddi seviyede rekabetçi oyun oynadınız mı hiç, sadece yaşayan bilir.

CMD->ping vie.valve.net deneyebilir misiniz? Yanlış bilgiyse düzeltmiş olurum hem.

Eki Görüntüle 872010
İlk sunucu Valve viyana sunucusu, ikincisi internetten Frankfurt server IP yazarak bulduğum bir IP.

Aynı yerlere attığım ping sonucu 1'incide 65 2încide ise 50 bu kadar yüksek hızda düsük ping vermesi mucize ve şu an 4 kişi interneti kullanıyor. Eğer altyapı varsa Türksat veya Türk Telekom fiber geçmesini öneririm.
Biz Kablonet kullanıyoruz. 25Mbps paket seçtik fakat bize 10Mbps vermekte ısrarcılar. Ben pek memnun değilim. TurkNet kullanan yakınlarım memnun olduklarını söylüyorlar.

Bu altyapıya bagli bir şey. Bazıları iyi deneyim yaşar (çogunlukla) bazıları da az da olsa kötü deneyim yaşar ama çogu kişinin iyi bir deneyimi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı