Kaç kaloride kilo alınır?

Hocam gün önemli değil yazdan sonraya 60 kiloya ulaşmak istiyorum şu anda 50 kilo civarlarındayım.

Hocam normalde orta derecede hareket ediyorum arada okulun futbol takımı antrenmanlarına gidiyorum. Sizin dediğiniz şekilde yaptığımda 2041.3200000000002 bu değer çıktı

50 kiloda asla 2700 kalori ihtiyacın olamaz. Spor mu yapıyorsun? Sırtında taş mı taşıyorsun Max 1800 kalori ihtiyaç duyarsın.

2700 de kalırsan kilon değişmez. Senin vucudun eğer normal yürürsen 2700 kaloriye ihtiyaç duyuyor. Fazla spor yapar veya koşarsan bu ihtiyaç artıyor. Bundan ne kadar fazla yersen o kadar kilo alırsın. Ayrıca 70 kilo bir erkek günlük ortalama 2000 kaloriye ihtiyaç duyuyor siz kaç kilosunuz ve boyunuz kaç?
Futbolla ilgileniyorum ve 2 günde bir antrenmanımız oluyor ona hesapla orta derecede hareketliyimi seçtiğimde bu seçenek çıkıyor. Çok zayıfım zaten hedefim 60 olmak.

Hocam normalde orta derecede hareket ediyorum arada okulun futbol takımı antrenmanlarına gidiyorum. Sizin dediğiniz şekilde yaptığımda 2041.3200000000002 bu değer çıktı
2050 kalori senin spor yapmadığın halin, yani evde oturduğun zamanlardaki ihtiyacın falan. 1 Saatte Futbolda 400-500 kalori yakabiliyormuşsun mesela. Oynadığın günler 2550 küsür ihtiyacın olacak. Kilo almak istediğinde 3000-3500 yesen sağlıklı olur.

2050 kalori senin spor yapmadığın halin, yani evde oturduğun zamanlardaki ihtiyacın falan. 1 Saatte Futbolda 400-500 kalori yakabiliyormuşsun mesela. Oynadığın günler 2550 küsur ihtiyacın olacak. Kilo almak istediğinde 3000-3500 yesen sağlıklı olur.

Haklısınız. 3000 kalori yani mesela 1 ekmek 500 kalori 6 ekmek yerseniz 1 günde en ucuz yollu kilo alımı sağlarsınız. Tabii bunu tavuk pilav veya etli pilav veya döner gibi şeylerle karşılarsanız yağ kaybedip kas geliştirirsiniz.

Haklısınız. 3000 kalori yani mesela 1 ekmek 500 kalori 6 ekmek yerseniz 1 günde en ucuz yollu kilo alımı sağlarsınız. Tabii bunu tavuk pilav veya etli pilav veya döner gibi şeylerle karşılarsanız yağ kaybedip kas geliştirirsiniz.
Hocam kısacası benim 2500 kaloriden fazla almam gerek. 6 Tane ekmek yerine başka ürünler önerirseniz güzel olur :)

Hocam kısacası benim 2500 kaloriden fazla almam gerek. 6 Tane ekmek yerine başka ürünler önerirseniz güzel olur :)

Ne yiyebilirsiniz mesela. Ben diyetisyen gibi size öneri vermem. Çünkü kendim de öyle uygulamadım. Ben kilo verirken öğün azalttım bazen hiç yemedim. Sizde tam tersi öğrenciyseniz bir çorba yaptırın yanına da makarna çorbayı bol ekmekle yiyin ve makarna da yiyin bol kalorili bir öğün olur. Anne yemeklerini kilo almak istiyorsan bol porsiyonlu yiyeceksin. İnternetten kalorilerine bakabilirsin. Bebe bisküvisi olabilir çok kalori ve şeker içeriyor. İştah açtıran besinler tüket.

Ne yiyebilirsiniz mesela. Ben diyetisyen gibi size öneri vermem. Çünkü kendim de öyle uygulamadım. Ben kilo verirken öğün azalttım bazen hiç yemedim. Sizde tam tersi öğrenciyseniz bir çorba yaptırın yanına da makarna çorbayı bol ekmekle yiyin ve makarna da yiyin bol kalorili bir öğün olur. Anne yemeklerini kilo almak istiyorsan bol porsiyonlu yiyeceksin. İnternetten kalorilerine bakabilirsin. Bebe bisküvisi olabilir çok kalori ve şeker içeriyor. İştah açtıran besinler tüket.
Hocam merak etmeyin diyetisyenler de cidden bilmiyor bu diyet programı yapma işini. Bana kilo almam için 2000 kalorilik program hazırlamıştı diyetisyen :D. Kendi programımla 3000-4000 kalori aldım ve ciddi kilo artışı yaşadım. Yağlı beslenmeyi göze alacaksa bebe bisküvisi dediğiniz gibi. Ve yulaf tüketmeli bol bol.

Hocam merak etmeyin diyetisyenler de cidden bilmiyor bu diyet programı yapma işini. Bana kilo almam için 2000 kalorilik program hazırlamıştı diyetisyen :D. Kendi programımla 3000-4000 kalori aldım ve ciddi kilo artışı yaşadım. Yağlı beslenmeyi göze alacaksa bebe bisküvisi dediğiniz gibi. Ve yulaf tüketmeli bol bol.

Öğrenci olduğu için protein ağırlıklı yiyemez. Malum Türkiye ekonomisi. O yüzden standart şeyler önerdim. Yulaf da meyveli yiyebilir zorunlu değil. Normal yulaf çok tatsız ben meyveli veya çikolatalı yiyordum.

Meyveli sütlü yulaf içine muz ve bal da koyarsa hem yüksek kalorili hem de aşırı tatlı bir yemek oluşur.

Yeni konular

Geri
Yukarı