Kalır mıyım?

resresr3s

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba abiler ablalar. Bir sorum vardi, nereye baksam cevabi farkli oluyor. Eger 9. sinif 2. donemde 3 dersden zayif varsa (biyoloji, kimya, Rusça) siniftan kalir miyim? Devamsizligim 10 gunun altinda ve ortalamam 50'nin ustunde. Bazilari kalirsin diyor, bazilari kalmazsin diyor, bazilari ogretmen kurulu seçer diyor, bazilari sorumluluk diyor.
Kac gundur sinifta kalacagim diye gozume uyku girmiyor. Sadece biyoloji (42 ort.), kimya (40 ort.) Ve Rusça'dan (44 ort) kaldiysam, sinifi gecer miyim?

"Eger bu olduysa, su olursa" diye cevap yazmayin, direk evet veya hayir yazin, ve evet kalirsam nedende yazin. Simdiden teşekkürler.

Merhaba abiler ablalar. Bir sorum vardi, nereye baksam cevabi farkli oluyor. Eger 9. sinif 2. donemde 3 dersden zayif varsa (biyoloji, kimya, Rusça) siniftan kalir miyim? Devamsizligim 10 gunun altinda ve ortalamam 50'nin ustunde. Bazilari kalirsin diyor, bazilari kalmazsin diyor, bazilari ogretmen kurulu seçer diyor, bazilari sorumluluk diyor.
Kac gundur sinifta kalacagim diye gozume uyku girmiyor. Sadece biyoloji (42 ort.), kimya (40 ort.) Ve Rusça'dan (44 ort) kaldiysam, sinifi gecer miyim?

"Eger bu olduysa, su olursa" diye cevap yazmayin, direk evet veya hayir yazin, ve evet kalirsam nedende yazin. Simdiden teşekkürler.
Kalmazsın, 1.dönem ve 2.dönem ortalaman topla 2 'ye böl eğer 50'nin üstünde ise kalmazsın.

Ya kızmayın ama Rusça mı görüyorsunuz 😯

Ayrica sorumluluk sınavları da yalnızca edebiyat dersinde oluyor
Yanlış bilgi, ortalaması 50 altındaysa kaldığı 3 dersin sorumluluk sınavına girer. Sadece Edebiyat dersinden diye genelleme yapmak doğru olmaz. Ortaöğretim kurumları yönetmeliği madde 58'i açıp okuyun lütfen.

Kalmazsın, 1.dönem ve 2.dönem ortalaman topla 2 'ye böl eğer 50'nin üstünde ise kalmazsın.
Merhaba abi, bir sorum daha olacak.

Birkaç dakika önce matematik öğretmenim nedense sözlümü düşürmeye karar verdi. Matematik ortalamam şuan 47.5, yani 4 dersten kalmış oluyorum. Sınıfı hâla geçermiyim?

Yarın okula gidip hocaya yalvarmayı planlıyorum artık.
@resresr3s @33365 @BuBeniCokAlakdarEDer @Scorpionnn 61

Yanlış bilgi
Merhaba abi, bir sorum daha olacak.

Birkaç dakika önce matematik öğretmenim nedense sözlümü düşürmeye karar verdi. Matematik ortalamam şu an 47.5, yani 4 dersten kalmış oluyorum. Sınıfı hâla geçer miyim?

Yarın okula gidip hocaya yalvarmayı planlıyorum artık.
@resresr3s @33365 @BuBeniCokAlakdarEDer @Scorpionnn 61

Hayır sınıfta kalmazsın merak etme ayrıca bildiğim kadarıyla bir dersi geçmek için ortalamam 45 olmalı(edebiyat 49)
Yanlış bilgi, ortalaması 50 altındaysa kaldığı 3 dersin sorumluluk sınavına girer. Sadece edebiyat dersinden diye genelleme yapmak doğru olmaz. Ortaöğretim kurumları yönetmeliği madde 58'i açıp okuyun lütfen.

Hocam madde de ne yazıyor bilmiyorum ancak benim öğretim gördüğüm okulda sorumluluk sınavları yalnızca edebiyat dersinden veriliyor başka hiçbir dersten olmuyor.

Geri
Yukarı