Kalır mıyım?

resresr3s

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba abiler ablalar. Bir sorum vardi, nereye baksam cevabi farkli oluyor. Eger 9. sinif 2. donemde 3 dersden zayif varsa (biyoloji, kimya, Rusça) siniftan kalir miyim? Devamsizligim 10 gunun altinda ve ortalamam 50'nin ustunde. Bazilari kalirsin diyor, bazilari kalmazsin diyor, bazilari ogretmen kurulu seçer diyor, bazilari sorumluluk diyor.
Kac gundur sinifta kalacagim diye gozume uyku girmiyor. Sadece biyoloji (42 ort.), kimya (40 ort.) Ve Rusça'dan (44 ort) kaldiysam, sinifi gecer miyim?

"Eger bu olduysa, su olursa" diye cevap yazmayin, direk evet veya hayir yazin, ve evet kalirsam nedende yazin. Simdiden teşekkürler.

58. maddeye bakabilirsiniz. Tüm MEB okullarında geçerli olan bir durum bu. Ortalama 50 ve üzeriyse sorun olmaz zaten.

Birkaç dakika önce matematik öğretmenim nedense sözlümü düşürmeye karar verdi. Matematik ortalamam şu an 47.5 yani 4 dersten kalmış oluyorum. Sınıfı hâla geçer miyim?
Yıl sonu ortalamanız 50 ve üzeriyse geçiyorsunuz, zayıf sayısının bir önemi yok.
ortalamam 45 olmalı
Senin o dediğin ortaokul kardeşim, lise öğrencisi bu arkadaş.

58. maddeye bakabilirsiniz. Tüm MEB okullarında geçerli olan bir durum bu. Ortalama 50 ve üzeriyse sorun olmaz zaten.

Yıl sonu ortalamanız 50 ve üzeriyse geçiyorsunuz, zayıf sayısının bir önemi yok.

Senin o dediğin ortaokul kardeşim, lise öğrencisi bu arkadaş.

:D lise öğrencisiyim hocam öğretim görevlilerimizin bize söylediklerini yazdım sadece.

Yanlış bilgilendirmişler. Ortaöğretim kurumları yönetmeliğini açıp bakabilirsiniz.
Doğrudan sınıf geçme
MADDE 57
- (1) (Değişik cümle:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;
a) Tüm derslerden başarılı olan,
b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan

öğrenciler doğrudan sınıf geçer.

(2) (Değişik:RG-28/10/2016-29871) Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Yeni konular

Geri
Yukarı