Kamerası ve bataryası güzel olan 30.000 TL'ye telefon önerisi

germiyan

Kilopat
Daha fazla  
30 bin TL kadar bütçem var. Benim için önemli olan şeyler;
Gün içinde aktif kullanıma uygun.
Bataryası fena olmayan.
Kamera konusunda uzmeyecek.
Ekran boyutu 6.3üstü veya +/- civarı.
Oyun ve sosyal medyada aşırı olmasa da vakit geciriyorum.
4 senedir Xiaomi Note 8 Pro kullanıyorum.
Önerilerinize açığım.

Forumda bataryasının pek iyi olmadığını okudum çokca kullanıcıdan. S22'ye nazaran iyi deniyor sadece. O yüzden cekiniyorum.

2 yıldır S20 FE kullanıyorum, harika bir telefon ama konu şarj olunca buna da burun kıvıranlar oluyor. Üst modellerin çoğunun şarjı az çok belli, Xiaomi gibi özelliksiz boş telefon yapıp 10 gün şarj götüremiyorlar, mecbur şarj gidiyor işte. Ben 120 Hz ekranı 60 Hz'ye düşürünce veya parlaklığı sürekli kısık tutunca şarj 2 gün gidiyor, yapmazsam 1 günü anca çıkarıyor da beni her konuda memnun ettikten sonra 1 gün gitsin problem olmuyor. Zaten imkan çok, her yer priz dolu veya en olmadı ufak bir 10 binlik powerbank alınır cepte bile taşınır. Note 8'den S23'e geçmek Şahinden Mercedes'e geçmek gibi bir şey olur zaten.
Zaten kamera diyorsanız S serisinden başka bir seriyi düşünmeye bile gerek yok, ya da 2 kat daha fazla para gömüp benzer özellikli bir iPhone alacaksınız.

2 yıldır S20 FE kullanıyorum, harika bir telefon ama konu şarj olunca buna da burun kıvıranlar oluyor. Üst modellerin çoğunun şarjı az çok belli, Xiaomi gibi özelliksiz boş telefon yapıp 10 gün şarj götüremiyorlar, mecbur şarj gidiyor işte. Ben 120 Hz ekranı 60 Hz'ye düşürünce veya parlaklığı sürekli kısık tutunca şarj 2 gün gidiyor, yapmazsam 1 günü anca çıkarıyor da beni her konuda memnun ettikten sonra 1 gün gitsin problem olmuyor. Zaten imkan çok, her yer priz dolu veya en olmadı ufak bir 10 binlik powerbank alınır cepte bile taşınır. Note 8'den S23'e geçmek Şahinden Mercedes'e geçmek gibi bir şey olur zaten.
Zaten kamera diyorsanız S serisinden başka bir seriyi düşünmeye bile gerek yok, ya da 2 kat daha fazla para gömüp benzer özellikli bir iPhone alacaksınız.
Gayet iyi açıkladınız teşekkür ederim.
S modellerinin fe leri ile belirgin farkları nelerdir. Mesela boyut, islemci, tasarim, kamera gibi.

Gayet iyi açıkladınız teşekkür ederim.
S modellerinin FEleri ile belirgin farkları nelerdir? Mesela boyut, islemci, tasarim, kamera gibi.

Modelin birkaç özelliğini kırpıyorlar ve daha ucuz yollu bir telefon üretiyorlar. Mesela S20'yi 13'e satıyorsa S20 FE yi 8'e satıyor ama 20 FEden fazla özellik kırpmadan amiral gemisi tadında bırakmışlar telefonu ve bugün hala canavar gibi çalışıyor. Şuraya link atayım, S23 ve S23 FE farklarını görün.

Mesela ben S20 ve 20 FE yi kıyasladım göze çarpan 1-2 ufak fark var, Gorilla Glass 6 koymuşlar, FE ye Gorilla Glass 3 koymuşlar. Böyle 1-2 fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı