Kara Delikler Hakkında 10 Nisan'da Açıklama

victorfrn

Hectopat
Amerika Birleşik Devletleri Ulusal bilim Vakfı öncülüğündeki astrofizikçiler 10 Nisan'da ilk kara delik fotoğrafını tüm dünya ile paylaşacak. bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ahali?

İkindi vakti yapılacakmış canlı yayında, İngilizce bilmediğim için Barış Özcan canlı yayın yaparsa oradan takip edeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kara Delik ışığı yutuyor. Bu durumda fotoğrafı nasıl çekecekler merak ediyorum. Yine varsayımsal bir fotoğraf mı çıkacak acaba.

Sistemin maliyetini geçtim, veri depolama ve işleme açısından inanılmaz maliyetleri olan bir proje. Umarım NASA gibi iki yılda bir, dikkat çekmek ve bir süredir sesimiz çıkmıyor ama buradayız der gibi "bir şey bulduk uzaylı olabilir" gibi absürt bir açıklama yapmazlar. Gerçekten iyi bir açıklama olması umudum var ama malum projenin sürdürebilirliği açısından fonlar da gerekli. Umarım gerçekten ciddi bir bulgu vardır. Etkinliğin bu kadar büyük yapılmasının sebebi de (yine umarım) "çığır açacak" bir bulgudur.

Takip etmek isteyen olursa Barış Özcan canlı yayın yapacakmış.

Canlı yayın bağlantısı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı