Kasa çalışıyor ama ekran gelmiyor

Samet Sezer0

Femtopat
Daha fazla  
Kasayı salonda çalıştırdım çalışıyordu. Sonra odama taşıdım parçaları her şeyi bağladım. Çalıştırınca kasa fanları çalışıyor USB'ler çalışır halde fakat monitöre ekran gelmiyor. Power Supply olarak Thermaltake 80+ 750watt kullanıyorum. (sistem bugün elime yeni geçti.) Power Supply'ın kablosu tam oturmuyor nasıl tasarladılarsa biraz gevşek kalıyor. Bende az kaldırdım kabloyu tam değsin diye cızır cızır etti. Sistem kapandı. Bu olay 2 kere yaşandı. Bu problemi nasıl çözebilirim?

Thermaltake psu'nun orjinal olduğuna emin miyiz? İlginç yani kısadevre asla yapmaz güç kabloları buna göre dizayn edilirler bu işte bir gariplik var.

Fazla zorladın güç girişinin arkasındaki kabloları pinlerinden attırdın, kısa devre yaptırdın dicem o da saçma olur bunun olması için ızgarayı kırman lazım ya da fabrika çıkışla arka bağlantı kablolarının yalıtım malzemesinin soyuk olması birbirine değmesi lazım.

Son düzenleme:
Thermaltake psu'nun orjinal olduğuna emin miyiz? İlginç yani kısadevre asla yapmaz güç kabloları buna göre dizayn edilirler bu işte bir gariplik var.

Fazla zorladın güç girişinin arkasındaki kabloları pinlerinden attırdın, kısa devre yaptırdın dicem o da saçma olur bunun olması için ızgarayı kırman lazım ya da fabrika çıkışla arka bağlantı kablolarının yalıtım malzemesinin soyuk olması birbirine değmesi lazım.
Psu orjinal. Zaten nerde saçma olay var beni bulur geçen hafta gelcekti sistem, bu hafta geldi zaten ordan ayrı bi sinirliydim. Şimdi böyle absürt olayla uğraşıyom. En son kurşun döktürcem o hale geldim.

Psu orjinal. Zaten nerde saçma olay var beni bulur geçen hafta gelcekti sistem, bu hafta geldi zaten ordan ayrı bi sinirliydim. Şimdi böyle absürt olayla uğraşıyom. En son kurşun döktürcem o hale geldim.
Bana sorun PSU'dan gibi geliyor. Umarım anakarta diğer parçalara zarar gelmemiştir ki bence gelmemiştir. Kısa devre röleside bozuk değildir o kadar şanssız değilsindir korumuştur anakartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı