Kasadan tiz bir ses geliyor.

delibalta93

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar fareyi oynattığım zaman kasadan tiz bir ses geliyor, kulağımı dayadığımda işlemci çevresinden geldiğini duydum ince rahatsız edici bir ses. En çok youtube anasayafasında ve diğer resim vb. içerikli sayfalarda tekerleği yukarı aşşağı çevirdiğimde oluyor, eskidende bu sorun vardı ama nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. 2 gün önce format attım ondan sonra oldu acaba sürücülerlemi ilgili yardımcı olurmusunuz ?

Coil Whine sorunu olmasın?
Söylediğiniz sorunu araştırdım ve sesinide dinledim onla bir alakası yok. Ekran kartına yük bindiği zaman ses çıkar demişer oyun açtığım zaman en yüksek ayarlarda herşey noymal ve bir seste çıkmıyor ama dediğim gibi resim vb. içerikli internet sayfalarında oluyor bu.

Kendi bilgisayarımda başıma gelmedi ama aynı sorunu gördüğüm olmuştu fareyi hareket ettirdiğinde tiz bir ses geliyor kasadan coil whine ile alakalı değil neden olduğunu bende merak ediyorum :)

Kendi bilgisayarımda başıma gelmedi ama aynı sorunu gördüğüm olmuştu fareyi hareket ettirdiğinde tiz bir ses geliyor kasadan coil whine ile alakalı değil neden olduğunu bende merak ediyorum :)
Doğrudur zaten öncedende olmuştu ama nasıl çözdüğümü unuttum sanki monitörün hertz ayarlarıyla ilgiliydi onlarıda denedim yine olmadı.

Arkadaşlar şöyle düzelteyim sadece fareyi oynatınca değil internet sayfalarında ekrana flash, resim vb. içerikler geldiğinde bu ses çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı