Kasadan tiz bir ses geliyor

Hocam ekran kartı dönmediği için ses sadece işlemciden geliyor sanırım. Kasanın 4 fanını kapatmanın sonra geri açmanın yöntemi var mıdır acaba? Ayrıca ekran kartım çalışmaya başlayınca oyun menülerinde kendisini 500MHz sabitliyor ve aynı bunun gibi çok cızırtı çıkıyor. Sanırım o coil whine ondan eminim. Fakat coil whine zararı yok diye biliyorum o yüzden bir şey yapmadım.(ASUS Dual RX 6700 XT)
Hocam siz hiçbirşey yapmayın o ses genelde herkesde var elektriksel bir ses o gayet normal, ama dediğim gibi ses daha şiddetli çıkarsa asıl sorun. Sizin şuan endişe etmenize gerek yok dediğim gibi bende dahi çıkıyor o ses :)

Hocam siz hiçbirşey yapmayın o ses genelde herkesde var elektriksel bir ses o gayet normal, ama dediğim gibi ses daha şiddetli çıkarsa asıl sorun. Sizin şuan endişe etmenize gerek yok dediğim gibi bende dahi çıkıyor o ses :)
Hocam ses işlemcinin fanında mı daha çok çıkarsa sıkıntı yoksa ekran kartında mı?

@RDAs @batflleck @Y. Can Aydın @Burak_675 RDR2 girdim ve evet galiba sizin dediğiniz gibi coil whine sistem boştayken veya sistem çok az kullanınca oluyor, Full yükte çalışınca fan sesi hariç hiçbir ses gelmiyor sanırım. Video bırakıyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sesi telefonda galerimde en düşük seste dinleyince bile fan sesi var YouTube'ya koyunca ses düşüyor. Yani bayağı sesli çalışıyor kasama özgü değildir umarım sizde de Full yükteyken öyle mi?

1670869140002.png

İşlemciye çok az undervolt yapmıştım yoksa 80i görüyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda işlemci boşta fakat fanları Full hıza aldım.

@RDAs @batflleck @y. Can aydın @Burak_675 RDR2 girdim ve evet galiba sizin dediğiniz gibi coil whine sistem boştayken veya sistem çok az kullanınca oluyor, Full yükte çalışınca fan sesi hariç hiçbir ses gelmiyor sanırım. Video bırakıyorum:
Sesi telefonda galerimde en düşük seste dinleyince bile fan sesi var YouTube'ya koyunca ses düşüyor. Yani bayağı sesli çalışıyor kasama özgü değildir umarım sizde de Full yükteyken öyle mi?

Eki Görüntüle 1601106

İşlemciye çok az undervolt yapmıştım yoksa 80i görüyordu.

Bu videoda işlemci boşta fakat fanları Full hıza aldım.

Sıkıntı yok cw sesi yüke binince geliyor devam edebilirsiniz.

Sağ olun hocam.

-Konuyu görenler cevap verebilir cevaplara açığım.

Bu da oyun oynarken menülerdeyken yük altında olmadan ekran kartının fanının yavaşca dönmeye başladığı an çıkan bir ses. (İşlemci yük testi yaptığımda ekran kartı kullanılmıyordu ve işlemciden ses çıkmıyordu normal fan sesi çıkıyor işlemciden.) Ekran kartının cw hatası sanırım.

Geri
Yukarı