Kasamın Yan Kapağını Açmalı mıyım Kapatmalı mıyım ?

GamerBoy

Hectopat
Makaleler
1
Yer
New York
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Klasik soru ama sizce kasamın yan kapağını açarsammı iyi olur kapalı olsamı iyi olur ? Açmamın , kapatmanın avantajları , dezavantajları ne olur ?

Not: Şuan ekran kartımın sıcaklık değeri 59

Ekran kartı sıcaklığınız normal.

Eğer yeterli soğutmanız yoksa yan kapağı açarsanız sıcaklık düşecektir ama bu seferde kasanın içi toz olacaktır.

Benim yeterli soğutmam olmadığı için oyunlar bir zaman sonra kasıyor yan kapağı açıyorum kasma girmiyor.(y)

Kasamda 1 arka fan bulunmakta. Yani tüm fanlar ; çift ekran kartı fanı , işlemci fanı , 1 arka fan. Sizce yeterlimi ? kapağı kapalımı tutmalıyım açıkmı ?

Ekran kartı sıcaklığınız normal bence açmaya gerek yok eğer sıcaklıktan oyunlar kasıyor diye düşünüyorsanız termal macun yenileyin kasanın önüne 1 fan daha ekleyin hava sirkülasyonu yapın kasa hava alsın.

Kasanın yan kapağını açmayı tavsiye etmem. İçeri çok fazla toz girecektir ve bu tozlar bir süre sonra farklı bir soruna yol açabilir. Özellikle tozlar işlemci fanını zorlarsa. Ben kapağı kapatıp fan almanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı