Kasaya ek fan takma

BarisKaya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Cooler Master Cmp 350-500 watt kasamın güç kaynağının olduğu kısımda biraz ısınma var. Ben sistemi toplarken Amd Fx 6300 işlemcimin stock soğutucusu yerine Cooler Master T2 Blizzard Mini kullanmıştım. Fx 6300'ün stock fanını kasaya takmayı düşünüyorum. Acaba kasaya egzoz görevi görecek şekilde mi yerleştirmeliyim yoksa güç kaynağına üfkeyecek şekilde mi?

Güç kaynağının fazla ısınması gayet normal. Sen ya ön kısıma, ya arka kısıma, ya üst kısma, ya da alt kısma tak. Ne şekilde takarsan tak egzoz görevi görsün.

Acaba kasamın önündeki ızgaralara içeri üfleyecek şekilde taksam (arkadaki büyük egzoz fanına bakacak şekilde) hava sirkülasyonu iyi olurmu yoksa herhangi bir yere dışarı üfleyecek şekildemi takmalıyım.

Önden içeri arkadan dışarı. Aşağıdan içeri yukarıdan dışarı. Bu şekilde olduğu sürece istediğin yere tak. Ön kısımda fan yoksa içeriye üfleyecek şekilde takmanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı