Katiplik nasıldır?

Bizim iş bölümü böyle. ben sadece duruşmaya çıkarım. duruşma olmadığı günler hakim eğer günündeyse ve çağırırsa karar yazarız birlikte..Her mahkemenin farklı işleyişi var. Diğer bütün işlere arkadaşlar bakıyor. yeni dosyalar-yazışmalar-arka planda ne kadar iş varsa..
Birde adli kalem belgem de var savcının yanında çalışabilirsiniz demişti kursun hocası. Savcının yanında mı daha iyi, rahat olur duruşmaya girip hakimin dediklerini yazmak mı?

Yok o zaman diğer arkadaşlara haksızlık oluyor. duruşma bitince kaleme gelirsin dinlenirsin çayını kahveni içersin...
Çok iyiymiş beni hep korkuttular zabıt katipliğinden en zoru zabıt, en son çare zabıt katibi ol, forumlarda yerin dibine gömdüler. Bakıyorum en rahatı duruşmada katip olmak. Cezaevi olmazsa ilk hedefim zabıt katipliği çok teşekkür ederim. Kusura bakma çok merak ettiğim konu vardı rahatsız ettiysem özür dilerim. Aklıma gelen şeyleri sormaya devam etsem senin için sıkıntı olur mu?

Birde adli kalem belgem de var savcının yanında çalışabilirsiniz demişti kursun hocası. Savcının yanında mı daha iyi, rahat olur duruşmaya girip hakimin dediklerini yazmak mı?

Çok iyiymiş beni hep korkuttular zabıt katipliğinden en zoru zabıt, en son çare zabıt katibi ol, forumlarda yerin dibine gömdüler. Bakıyorum en rahatı duruşmada katip olmak. Cezaevi olmazsa ilk hedefim zabıt katipliği çok teşekkür ederim. Kusura bakma çok merak ettiğim konu vardı rahatsız ettiysem özür dilerim. Aklıma gelen şeyleri sormaya devam etsem senin için sıkıntı olur mu?
Sorabilirsiniz sıkıntı yok fırsat buldukça yazarım içiniz rahat olsun.
Savcılık katibi de savcıdan savcıya değişiyor. Duruşması yok. Savcın iyi ise rahat huzurlu çalışırsın...
Ancak şöyle bir sıkıntı var.
Savcın yoksa..Oturamıyorsun hemen başka savcıya veriyorlar.
Başka savcının katibi hasta olursa bazen 2 savcıya 1 katip baktığın zamanlar oluyor.
Nöbetleri kötü. Geceleri nöbete kalıp otopsilere falan gidiliyor.
Mahkeme katibinin nöbeti 19.00'da biter. 3 ayda 1 gelir.
Savcılık katibinin nöbeti 24 saat sürer. 3 ayda 1 gelir.

Savcılık katibi de savcıdan savcıya değişiyor. Duruşması yok. Savcın iyi ise rahat huzurlu çalışırsın...
Başka savcının katibi hasta olursa bazen 2 savcıya 1 katip baktığın zamanlar oluyor.
O zaman ben hiç savcıya bulaşmayayım duruşmada yazar yazar çıkarım. Rahat olurum en azından.

Birde mesela yeni atandım zabıtta göreve başladım. Kendi işini bana yaptırıp senin işin bu diyenler olacaktır diye düşünüyorum. Bu durumdan nasıl korunabilirim?

Son düzenleme:
Birde mesela yeni atandım zabıtta göreve başladım. Kendi işini bana yaptırıp senin işin bu diyenler olacaktır diye düşünüyorum. Bu durumdan nasıl korunabilirim?
Müdürler ona izin vermezler. Herkesin iş bölümü var. Yapacağı iş belli ve sınırlı. Burada devrecilik işlemiyor. Herkes eşit iş yapmaya çalışıyor..

Son düzenleme:
Sadece Savcılık katipleri otopsiye gidiyorlar.
Mahkeme katibinin nöbeti 17.30 - 19.00 arası.
Savcılık katibinin nöbeti 17:30 - sabah 08:30 arası tüm gece...
Mahkeme katibinin nöbeti olduğu gün 17.30 da gelip 19.00 de mi çıkıyor?
Birde mahkeme katiplerinin adli tatilde işi olmuyormuş tatil yapıyorlarmış doğru mu?

Mahkeme katip nöbeti 17:30 - 19:00 arası. Bulunduğun adliyeye göre ayda 1 - 3 ayda 1 - 6 ayda 1 - senede 1 geliyor.
Adli tatilde duruşma olmuyor. Tatil yapmıyoruz geliyoruz ama duruşma olmadığı için rahat geçiyor. Yeni memurların bir yılda 20 gün tatil hakkı var.

Mahkeme katibinin nöbeti olduğu gün 17.30 da gelip 19.00 de mi çıkıyor?
Birde mahkeme katiplerinin adli tatilde işi olmuyormuş tatil yapıyorlarmış doğru mu?

5 yıldır icra katibiyim asla tavsiye etmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı