Kedi mutfak kapısından ayrılmıyor

Barney28

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar son 1 veya 2 haftadır böyle biz mi alıştırdık bilmiyorum ama ne zaman mutfağa girsek peşimizden gelip bayağı miyavlamaya başlıyor. Delireceğim artık. Evde yemek yiyemiyorum rahat bir şekilde. Odamda yemek yerdim önceden artık kedimi odama kapatıp mutfakta yemek yiyorum. Bunu nasıl çözebilirim? Şu an bile miyavlıyor yemek için. Arkadaşlar bir hastalığı sorunu da yok sadece yemek istiyor. Maması da var halbuki. Ne yapabilirim?

Benzeri bizim kedide mevcut. Salondan mutfağa geçtiğimde uyuyorsa bile uyanıp geliyor. Ama miyavlamıyor sadece geliyor bizimki. Sebebi de aynı odalarda dolaşmaktan sıkılması kedi biraz daha alan istiyor. Büyüdükçe iki, üç. Dört. Artık ne kadar oda varsa yetmiyor hayvana. Yabancı ülkelerdeki gibi özel sterilize evcil hayvan bahçeleri yok maalesef burada dışarı da çıkaramıyoruz.

Çözüm şu şekilde olabilir lazer al. Mutfağa geldiğinde lazeri diğer odaya tut peşinden koşacaktır. Bir 10-15sn daha tutman lazım ama biraz oynasın sonra lazeri kesip kapayı kapat. İşin bitince içeri gidip bir 5-10dk lazerle oynat.

Bizim kedi sudan çok tırsıyor camsil şişesine su sıkıp oraya geldiğinde uyarırsan işe yarayabilir.

Bu tür şeylerin kedimde strese neden olmasından korkuyorum ben.
Benzeri bizim kedide mevcut. Salondan mutfağa geçtiğimde uyuyorsa bile uyanıp geliyor. Ama miyavlamıyor sadece geliyor bizimki. Sebebi de aynı odalarda dolaşmaktan sıkılması kedi biraz daha alan istiyor. Büyüdükçe iki, üç. Dört. Artık ne kadar oda varsa yetmiyor hayvana. Yabancı ülkelerdeki gibi özel sterilize evcil hayvan bahçeleri yok maalesef burada dışarı da çıkaramıyoruz.

Çözüm şu şekilde olabilir lazer al. Mutfağa geldiğinde lazeri diğer odaya tut peşinden koşacaktır. Bir 10-15sn daha tutman lazım ama biraz oynasın sonra lazeri kesip kapayı kapat. İşin bitince içeri gidip bir 5-10dk lazerle oynat.

Kesin çözüm olmaz ki ama hep mutfağa girdiğimde lazer mi tutacağım :D

Son düzenleme:
Arkadaşlar son 1 veya 2 haftadır böyle biz mi alıştırdık bilmiyorum ama ne zaman mutfağa girsek peşimizden gelip bayağı miyavlamaya başlıyor. Delireceğim artık. Evde yemek yiyemiyorum rahat bir şekilde. Odamda yemek yerdim önceden artık kedimi odama kapatıp mutfakta yemek yiyorum. Bunu nasıl çözebilirim? Şu an bile miyavlıyor yemek için. Arkadaşlar bir hastalığı sorunu da yok sadece yemek istiyor. Maması da var halbuki. Ne yapabilirim?

6 yıldır kedim var merak etme yakında aynı tabaktan bile yemek yemeğe başlarsınız :3

6 yıldır kedim var merak etme yakında aynı tabaktan bile yemek yemeğe başlarsınız: 3

Ya benim kedimde 5 buçuk yıl filan oldu sahipleneli zaten yediğimden hep veriyorum ama son 2 haftadır sanki yemek için çıldırıyor. Sanki aç bırakıyoruz niye böyle oldu bu 5 yılda hiç böyle yapmadı daha önce.

Yeni bir tat istiyor olabilir. Kendi yemeğinden sıkılmıştır, bıkmıştır. Yada ailenizden birisi kuru mama yerinde başka bir şey vermiştir o yüzden artık kuru mama yemek istemiyordur. Yada yemek istemiyordur sadece yanınızda durmak istiyordur. Bazen kediler öyle yaparlar çok garipler ^_^

Yeni bir tat istiyor olabilir. Kendi yemeğinden sıkılmıştır, bıkmıştır. Ya da ailenizden birisi kuru mama yerinde başka bir şey vermiştir o yüzden artık kuru mama yemek istemiyordur. Ya da yemek istemiyordur sadece yanınızda durmak istiyordur. Bazen kediler öyle yaparlar çok garipler ^_^

Vallahi olabilir de çok can sıkıcı hiç yalnız kalamıyorum. Tuvalette veya duşta bile kapımın önünde bekliyor manyak.

Geri
Yukarı