Kendi adımın yazdığı kart bana mı ait babama mı?

Emir Bozat

Kilopat
Yer
Yalova/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz aga.
Arkadaşlar merhaba.
Annem vefat edince bize 2 tane kart geçti, birinde benim adım birinde babamın adı yazıyor.
Ben yanlış bilmiyorsam benım adım yazan kart bana ait, yanlışım varsa düzeltin.
Zaten aylık içine yanlış bilmiyorsam 3K falan yatıyor babamın dediğine göre.
Ben babamdan arkadaşlar ile ineceğim zaman para vermiyor 15-20dk tartıştıktan sonra 200₺ veriyor.
Tamam buna da şükür ama aşağıda bir tane yarım ekmek tavuk döner yesek yanında ayranıydı derken 60₺ zaten.
Hadi bir tane kesmedi bir tane daha yedin 120₺ kalan 80₺ ile ne yapacağım?
Neyse, babama diyorum ki kartımı ver aylık zaten 3K yatıyor içine.
Arkadaşlar ile indik mi rahatça alırım bir şeyler.
Yok diyor o kart senin değil, bu doğru mu? Ona göre gidip özür dileyim.
Demin biraz daha bu konu üzerinde durdum kartını veririm ama seni de eve almam git kimde kalıyorsan kal dedi.
Ben şımarık mıyım veya çok mu şey istiyorum? Ailesi ile arası bende çok çok daha kötü olanlarda var ama bu benim aklıma takıldı.
Benim adım yazan kart benim mi? Babamın mı?
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Allah rahmet eylesin kardeşim. 1 gün için 200 TL neyine yetmiyor ki? Ben haftalık 400 alıyorum. Babanın üzerine de çok gitme adamın psikolojisi yerle bir olmuş olabilir. Kart senin adına olsa bile baban vermek istemezse yapacak bir şey yok. Başın sağolsun.

İlk olarak başınız sağ olsun. Kartınızın bankasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Öncelikle annenin ruhu şad olsun. İlgili kartın bankasını ararsan sana bilgi verirler. Daha önce senin üzerine hesap açıldı mı?
Teşekkür ederim hocam, daha önceden üzerime hesap açılmadı.
Başınız sağ olsun,detaylı bilgi için bankaya ulaşın bence.
Teşekkür ederim hocam.
Öncelikle Allah rahmet eylesin kardeşim. 1 gün için 200 TL neyine yetmiyor ki? Ben haftalık 400 alıyorum. Babanın üzerine de çok gitme adamın psikolojisi yerle bir olmuş olabilir. Kart senin adına olsa bile baban vermek istemezse yapacak bir şey yok. Başın sağolsun.
Teşekkür ederim hocam.
İlk olarak başınız sağ olsun. Kartınızın bankasını arayarak bilgi alabilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam.

Başın sağ olsun kardeşim. Hesap kartı tarz bir kartsa yatırım hesabı hariç BDDK e-Devlet üzerinden sorgulamanıza imkan tanıyor. Herhangi bir bankada açık hesabınız varsa kontrol edebilirsiniz. Kredi kartı ise ek kart olabilir bu durumda borcu asıl kart sahibi öder.

Başın sağ olsun kardeşim. Hesap kartı tarz bir kartsa yatırım hesabı hariç BDDK e-Devlet üzerinden sorgulamanıza imkan tanıyor. Herhangi bir bankada açık hesabınız varsa kontrol edebilirsiniz. Kredi kartı ise ek kart olabilir bu durumda borcu asıl kart sahibi öder.
Teşekkür ederim hocam kredi kartı değil, maaş kartı.

Geri
Yukarı