Kendimi fazlasıyla yaşlı hissediyorum

Ah hocam ah bir keşfedebilsek.
Hocam sorunları bulup bunlara çözüm üretmek zaten keşfetmek demektir. Sorunlarınız neyse onları düşünün, onlar üzerine çözüm üretince gerisi çözülür, isterseniz biraz daha açabilirsiniz, hayatınızda olan biten başka türden şeyler varsa, ama tahminimce sizin korkunuz hayatı güzel yaşayamadan yaşlanıp gideceğim diye düşünmeniz.

Merhaba ben Buğra. 26 yaşında ortaokul matematik öğretmeniyim. Ben kendimi oldukça yaşlı hissediyorum eğer kaç yaşında hissediyorsun diye sorarsanız 40 desem yeridir. Çok şükür maddi durumum gayet iyi ama hayatım öyle değil. Her günüm monoton geçiyor gibi evden okula, okuldan eve. Ya aslında benim sorunum şu ki ben yaslanmaktan korkuyorum ve eski günleri çok özlüyorum. Geçen bir lise arkadaşımla karşılaştım kendisi evlenmiş hatta çocuğu olmuş 2 tane ne yalan söyleyeyim bayağı özendim. Çoğu lise arkadaşım evli barklı çocuğa çoluğa karışmış ben ise tekim. Arada bir abime ziyarete gidiyorum 2 tane kız yeğenim var maşallah çok tatlılar insan çok ozeniyor. Annelerde bir taraftan sen ne zaman evleneceksin diye sorup duruyorlar. Ve ben bu durumdan çok sıkıldım çocuğum olsun çok istiyorum fakat yaşlanmak da istemiyorum eskisi gibi değilim önceden şaka yapar gülerdim şimdi ise espri yeteneğimi kaybetmiş gibiyim. Arkadaşlar ben yaşlanmak istemiyorum sizce ne kendi mi nasıl düzeltebilirim?
Hocam yanlış anlamayın ama büyük bir sorununuz yok hatta sorun bile sayılmaz. En son hayatımın monotonluğundan şikayet ettiğimde Allah bana öyle bir imtihan verdi ki o monoton hayata tekrar dönebilmek için 2 yıl gece gündüz dua ettim , o musibeti atlatıp eskisi gibi olunca yaşadığım mutluluğu tarif edemem. Hiç kimsenin hayatı dört dörtlük değildir dışarıdan öyle gözükse bile , birisini sizde olmayan bir şey için kıskandığınızda aslında onda da sizde olan bir şeyin olmadığını unutursunuz. Kötü bir çevreniz olmasındansa bir süre yalnız kalmak daha iyidir . Yaşlanmak konusuna gelince de istesek de istemesek de yaşlanacağız ve öleceğiz önemli olan sonsuz hayatı (ahireti) kazanabilmek için geçici hayatımızı feda etmek.

Hocam yanlış anlamayın ama büyük bir sorununuz yok hatta sorun bile sayılmaz. En son hayatımın monotonluğundan şikayet ettiğimde Allah bana öyle bir imtihan verdi ki o monoton hayata tekrar dönebilmek için 2 yıl gece gündüz dua ettim, o musibeti atlatıp eskisi gibi olunca yaşadığım mutluluğu tarif edemem. Hiç kimsenin hayatı dört dörtlük değildir dışarıdan öyle gözükse bile, birisini sizde olmayan bir şey için kıskandığınızda aslında onda da sizde olan bir şeyin olmadığını unutursunuz. Kötü bir çevreniz olmasındansa bir süre yalnız kalmak daha iyidir. Yaşlanmak konusuna gelince de istesek de istemesek de yaşlanacağız ve öleceğiz önemli olan sonsuz hayatı (ahireti) kazanabilmek için geçici hayatımızı feda etmek.

Hocam kesinlikle haklısınız lakin insan her zaman aklına bunları getiremiyor ve her zaman şükredemiyor. Evet bu olay büyük sorunlar yaşayanlar için küçük bir şey fakat benim için öyle değil.

Hocam kesinlikle haklısınız lakin insan her zaman aklına bunları getiremiyor ve her zaman şükredemiyor. Evet bu olay büyük sorunlar yaşayanlar için küçük bir şey fakat benim için öyle değil.
Tabii ki anlıyorum herkesin sorunu kendine büyüktür. Sizin de sanırım şu an sahip olduğunuz en büyük sorun bu. İnşallah atlatırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı